За допомогою дубліката sim-карти шахраї вкрали гроші

Не випускаєте банківської картки з рук – її все одно можуть пограбувати.  Якщо ваш рахунок зв’язаний із мобільним.

За допомогою дубліката sim-карти шахраї вкрали грошіУ восьмимісячної Єви Остафій  рак крові. На операцію потрібно 170 тисяч доларів. Аби врятувати життя дівчинці, небайдужі влаштували збір коштів. Однак шахраї спробували на цьому нажитися, йдеться в матеріалі УБР.

З однієї картки зникли гроші. Згодом з’ясували –  зловмисники обчистили рахунок за допомогою дубліката сім-карти власника. Такі кіберзлочини стали можливі після того, як банки почали прив’язувати рахунки клієнтів до номерів мобільних.

Роман Хімич, експерт ринку телекомунікацій: У клиента спрашивают ваш номер телефона и после этого любые операции с этого номера например там смс и тому подобное считается как сделанное этим человеком. Безусловно, это грубейшее нарушение принципов информационной безопасности”.

Банкіри фактів шахрайства не заперечують –  однак кивають на мобільних операторів.  Мовляв, це вони винні, бо  видають дублікати  невідомо кому.

Процедура заміни сім-карти досі не вимагає встановлення особи, а використовує лише непрямі методи. У Росії цю проблему давно розв’язали обов’язковою ідентифікацією абонента”, – Олег Серга, прес-секретар банку.

Однак ми все ж не Росія, “сімки” у нас продають без паспорта. А  90 відсотків абонентів  користуються передплаченим зв’язком. Щоб відновити втрачений номер, людині потрібно довести, що вона користувалася ним  раніше. Перелік запитань зазвичай стандартний. І підібрати відповіді  не складно. Схема виглядає так.

Шахрай із різних номерів тричі телефонує жертві і перекидає кілька гривень на її рахунок. Для більшості мобільних операторів інформації про  останні  дзвінки, дати і суми поповнення достатньо, аби ідентифікувати людину як власника. І сім-карта потрапляє до рук зловмисника.

Далі зняти гроші уже не складно. Оператори радять людям, які вільно роздають свої банківські реквізити, користуватися послугою додаткового номера. І саме його надавати стороннім людям.

Петро Іванов, прес-секретар мобільного оператора: “Ви просто замовляєте інший номер віртуальний і просто, коли ви здійснили операцію, транзакцію наприклад продали щось чи здали в оренду ви просто цей номер закриваєте, блокуєте і таким чином уникаючи навіть потенційної можливості для будь яких шахрайських дій”.

Іще один варіант – перейти на контрактне обслуговування. І головне не роздавати свої персональні дані направо і наліво.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: