Урядом схвалено законопроект про заборону фінансових пірамід

Уряд схвалив законопроект, яким передбачено заборону фінансових пірамід в Україні. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 11 березня 2013 року.

Урядом схвалено законопроект про заборону фінансових пірамідДокумент розроблений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

На жаль, останнім часом в Україні почастішали випадки шахрайств за допомогою фінансових пірамід. Водночас законодавство України недостатньо захищає громадян від таких “оборудок”.

Зокрема, Закон України  «Про захист прав споживачів» не можна застосувати в даному випадку, адже згідно з його нормами громадян, які вносять свої кошти, не можна вважати споживачами. Крім того, на практиці діяльність таких пірамід здійснюється без реєстрації юридичної особи або фізичної – підприємця. Таким чином норми Закону України  «Про захист прав споживачів» не можуть бути застосовані до фінансових пірамід, оскільки їх учасники не є суб’єктами, на які поширюються норми цього Закону.

Враховуючи існуючі реалії, КабМін схвалив законопроект, метою якого є заборона діяльності фінансових пірамід в Україні та визначення відповідальності за організацію таких шахрайств з коштами громадян. Зокрема, передбачено на законодавчому рівні визначити саме поняття «фінансова піраміда», встановити заборону її створення, сприяння діяльності та розповсюдження відповідної реклами.

Також, за організацію або сприяння діяльності фінансової піраміди передбачено  встановити кримінальну відповідальність. До речі, максимальне покарання за умисне створення пірамід групою осіб в особливо великих розмірах передбачене у вигляді позбавлення волі до восьми років з конфіскацією майна.

Прийняття Закону покликане зменшити соціальну напругу в суспільстві та підвищити рівень довіри громадян до фінансових установ та послуг, які ними надаються, посилити захист майнових прав та інтересів громадян України.

Наразі черга за Верховною Радою, на розгляд якої буде спрямовано законопроект.

За матеріалами kmu.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: