10 небезпечних помилок, які допускають власники смартфонів

Смартфон може стати майже повноцінною заміною домашньому комп’ютеру або ноутбуку. Але більшість користувачів дотепер сприймають його як дорогий телефон з наворотами. Наслідки такого відношення зазвичай сумні. Ось перелік найчастіших помилок, які допускають власники смартфонів.

10 небезпечних помилок, які допускають власники смартфонів

1. На смартфоні не встановлено пароль

На ноутбуках часто стоїть захисний пароль. Ми носимо їх з собою, і нам явно не сподобається, якщо кожен охочий безперешкодно зможе залізти в наш ноут. Забуваючи при цьому, що смартфон – це теж маленький портативний комп’ютер. І для сторонніх він ще більш доступний, ніж ноутбук. Адже ми часто викладаємо смартфон і залишаємо його на столі. Та й незапароленний смартфон викликає підвищений інтерес у злодіїв.

2. Покупки через мобільний браузер, а не через додаток

Всі великі онлайн-магазини пропонують своїм клієнтам спеціальний додаток для покупок. Справа в тому, що дані в додатку важче перехопити. Головне переконатися, що додаток справжній і в ньому немає «доробок» від «доброзичливців».

3. Ми забуваємо “розлогінюватись” в соціальних та фінансових сервісах

Ми свято віримо, що наш смартфон – тільки наш, і ні в кого немає до нього доступу (особливо якщо ми ще і перший пункт проігнорували). Звичайно, кожен раз заходячи на потрібний сайт, набридає вводити логін і пароль. Але зберігаючи такі дані відкритими, пам’ятайте, що ваші особисті дані і фінанси можуть стати суспільним надбанням.

4. Смартфон автоматично підключається до будь-якої відкритої Wi-Fi мережі

10 небезпечних помилок, які допускають власники смартфонів

Це звичайно зручно, але радимо вам припинити таку практику. Ви ж не знаєте, хто адмініструє цю мережу і які його наміри.

5. Постійно включений Bluetooth

 

Теж чудова принада для шахрая. Смартфон можна зламати і через Bluetooth. Головне – знаходитися поблизу з об’єктом злому, що не так вже й важко зробити. Наприклад, десь в супермаркеті, на стадіоні, в аеропорту і т.д.

6. Ми не видаляємо дані зі старих смартфонів перед продажем або даруванням іншій особі

Ви не можете знати точно, у кого в результаті виявиться ваш старий апарат. Тому радимо перед розставанням з ним видалити всі ваші дані і зробити “скидання” на заводські налаштування.

7. Скачуємо незрозумілі програми з неперевірених джерел

Пам’ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. І знайшовши безкоштовну версію платного додатка, не поспішайте радіти. Можливо, такий “презент” “зіллє” всі ваші логіни, паролі і номери банківських карт шахраям, а заодно ще й розішле спам всім вашим знайомим.

8. Особиста інформація зберігається на смартфоні

10 небезпечних помилок, які допускають власники смартфонів

Цінну інформацію (знімки «не для всіх», документи та інше) не можна зберігати на смартфоні в доступному вигляді. А тим більше створювати папочку з усіма своїми паролями і з любов’ю і турботою про шахраїв називати її «Паролі».

9. Не чистимо історію в мобільному браузері

«Замітаємо сліди» і не забуваємо чистити історію в браузері. Її наявність дуже навіть може допомогти зловмисникам дістатися до ваших особистих даних.

10. На смартфоні не встановлено додаток для віддаленого форматування

Звичайно, якщо смартфон викрали з метою скачати ваші дані, то це не допоможе. Але, якщо ви його просто втратили або у вас його вкрали з метою перепродажу, то так ви зможете убезпечити свою інформацію від нового власника.

P.S. Встановіть на свій смартфон антивірус. Відповідні безкоштовні “телефонні” рішення є у кожного виробника антифірусного продукту.

Прочитали статтю і вирішили, що автор – параноїк? Адже на ваших рахунках немає мільйонів, ви не співробітник спецслужб, тому ваші дані навряд чи когось зацікавлять? Але не забувайте про просто баловство і про спамерів.

автор www.Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: