Зняття номерів із закордонних авто – шахрайство із Криму

За допомогою вже перевіреного способу, зібрано відмінний «урожай» з довірливих жителів.

Як стало відомо, 22-23 грудня 2012 року, в Севастополі був успішно випробуваний новий вид «розводу на гроші» громадян, причому іноземних.  Із перебувавших під відкритим небом автомобілів з іноземними номерами шахраї познімали ці самі іноземні номери.

Зняття номерів із закордонних авто - шахрайство із КримуУ прокуратурі Севастополя повідомили, що тільки офіційно зафіксовано 10 випадків крадіжок державних реєстраційних номерів з автомашин, що належать громадянам інших держав. Серед них – дев’ять автомобілів громадян Російської Федерації і машина консула Республіки Польща у Севастополі.

Найімовірніше, саме цей факт і послужив приводом для прокурора міста Ігоря Пілата в понеділок, 24 грудня, зібрати оперативну нараду за участю керівництва Севастопольського управління внутрішніх справ. За інформацією прес-служби прокуратури, на нараді обговорювалися питання профілактики та розкриття злочинів, пов’язаних з шахрайськими діями, вчиненими за допомогою телефонних дзвінків, а також з крадіжками державних реєстраційних номерів з автомашин, що належать громадянам іноземних держав.

Прокурор Севастополя «піддав різкій критиці роботу органів міліції щодо профілактики та розкриття даного виду злочинів, а також зобов’язав керівництво УМВС щодня підводити підсумки проведеної роботи», повідомили нам у прокуратурі.

Враховуючи, що в Севастополі проживає кілька десятків тисяч військовослужбовців Чорноморського флоту Російської Федерації та членів їх сімей, багато з яких мають автомобілі з російською реєстрацією, можна лише здогадуватися, скільки грошових знаків вони готові викласти шахраям в обмін на вкрадений державний номер.

Якщо громадянину України простіше звернутися в рідну міліцію за допомогою у відновленні або видачу нового номерного знака, то росіянину доведеться це робити в правоохоронних органах РФ, куди ще треба якось доїхати, щоб представити цю саму автомашину без номера для перевірки. Так що подібний вид кримінального бізнесу має перспективу в Севастополі, а також в інших містах Кримського півострова, особливо з настанням курортного сезону.

Але сучасні Остапи Бендери не обмежилися зняттям номерів з автомобілів, і заодно перевірили севастопольців на наївність і довірливість більш старим способом.  За інформацією прокуратури, за цей же минулий уікенд в Севастополі був зафіксований 31 телефонний дзвінок громадянам про нібито затримання їхніх родичів працівниками міліції за кримінальні злочини. Шахраї, що видавали себе за міліціонерів, пропонували севастопольцям заплатити гроші за звільнення їх близьких від кримінальної відповідальності.

Незважаючи на неодноразові попередження, шестеро довірливих громадян передали шахраям в загальній складності $ 14 тисяч, 4 тис. євро, 32 тис. гривень і 100 тис. російських рублів. Причому мова йде тільки про ті випадки, коли ошукані мешканці звернулися в міліцію. Скільки їх «залишилося за кадром», невідомо.

За матеріалами bagnet.org

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: