Топ-10 скандалів уряду Азарова

Ми пригадали найяскравіші скандали, в яких фігурували підлеглі Азарова. Усі історії, які потрапили в топ-10 об´єднує одне: вищі посадові особи, що стали фігурантами скандалів, виявилися у результаті недоторканними.

ПОДАТКОВИЙ МАЙДАН І ПРОТЕСТИ ПІЛЬГОВИКІВ

2010 рік запам´ятався ухваленням скандально відомого Податкового кодексу. Заявлена мета – удосконалення податкового законодавства – насправді обернулася значним ударом по спрощенцях. Все це викликало масові акції протесту підприємців по всіх регіонах країни. У столиці акцію назвали «Податковим Майданом». Після втручання Президента, який ветував Кодекс, до нього були внесені косметичні правки і прийняли повторно. Через рік після Податкового Майдану по країні прокотилася ще одна хвиля соціальних протестів. Цього разу замість підприємців на вулиці вийшли чорнобильці й афганці. Осінь 2011-го запам´яталася бійками і огорожею біля Верховної Ради, яку неодноразово валили, а також голодовками чорнобильців по всій країні. Причиною стали спроби уряду Азарова добитися ручного перерозподілу розмірів і видів соціальних гарантій і виплат. Ці норми і були прописані в завершальних положеннях держбюджету-2012.

ЕПОХА ДЕФІЦИТУ ЛІКІВ

Правління Кабміну Азарова стало часом постійного дефіциту тих або інших медикаментів. Без потрібних ліків залишалися як тяжкохворі українці, так і ті, які просто страждали від застуди. Так, торік зміни переліку препаратів, що купуються за бюджетні кошти, і затягування з проведенням щорічних закупівель привели до того, що сталася зупинка тендерів по абсолютно всій лікарській номенклатурі майже на 9 місяців. Хворі на гемофілію, туберкульоз, діабет, ВІЛ/СНІД, онкохворі залишилися без безкоштовних ліків, а через відсутність вакцин був зірваний план із вакцинації. Зате після гучного скандалу в уряді крісло голови відомства посіла Раїса Богатирьова. А переможцем першого в цьому році тендеру на вакцину для профілактики дифтерії, правця і гепатиту В для дітей (новонароджених) на 10,87 млн грн. стало ПАТ «Фармстандарт-Біолік», співвласником якого є син міністра – Олександр Богатирьов.

«ВЕЖІ БОЙКА»

Так само, як восени цього року боротьба за енергетичну незалежність України вилилися в світовий скандал із підписанням договору на будівництво LNG-термінала, так навесні минулого року вся країна обговорювала купівлю «веж Бойка». Тоді стало відомо, що держкомпанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві самопідйомні бурові установкиза ціною $400 млн кожна. Причому, за даними ЗМІ, підставні британська і латвійська фірми, які виграли тендери на постачання веж, завищили реальну вартість кожної на $150 млн і $180 млн. Згодом справою «веж Бойка» зацікавилася прокуратура Великої Британії і Латвії. З’ясувалось, що власником латвійської компанії-постачальника бурової виявився бомж із Латвії. В той самий час, Генпрокуратура України нічого цікавого для себе так і не побачила.

КРАДЕНІ КАРТИНИ

На початку листопада 2011-го комісія Національного художнього музею провела в Будинку уряду звірку наявності й стану збереження картин і виявила, що картини художника Миколи Глущенка – копії. Мінкульт відразу ж створив комісію зі з´ясування обставин крадіжки картин, при цьому в Секретаріаті Кабміну поспішили запевнити: картини не крали. У квітні 2012-го міністр культури Михайло Кулиняк підтвердив: кабмінівський Глущенко – підробка. Хто замінив оригінали на копії, невідомо. Але в тому самому місяці був звільнений директор Національного художнього музею Анатолій Мельник. За словами Кулиняка, через низьку відвідуваність музею. За іншою версією – за винесення на публіку історії зі зникненням картин із Будинку уряду.

«ЗОЛОТІ» ПІДРУЧНИКИ ТАБАЧНИКА

Ціла низка гучних скандалів була пов´язана з діяльністю Міносвіти і науки. Найгучніший із них стався наприкінці березня 2012 року. Як повідомляли ЗМІ, МОН замовив друк підручника «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням польською мовою. Усний курс. 1 клас», співавтором якого стала Ольга Хорошковська – мати першого віце-прем´єра Валерія Хорошковського, – по 647 грн. за екземпляр. У відомстві Дмитра Табачника відразу пояснили: вони на цьому підручнику навіть заощадили. У квітні скандал з підручниками продовжився: Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН уклав низку угод на видання шкільних підручників на загальну суму 39,11 млн грн. У результаті віце-спікер Микола Томенко звинуватив Табачника в корупції. Він заявив, що міністерство завело на ринок друку підручників посередницьку структуру «Побутелектротехн» через що навчальна література подорожчала.

«ХЮНДАЇ» І ВІДМІНА НІЧНИХ ПОЇЗДІВ

Підготовка країни до Євро-2012 – як така була одним великим скандалом. Не проходило і місяця без якоїсь негативної інформації, що стосувалася наближення чемпіонату. Проте в масовій свідомості закупівля швидкісних «Хюндаїв» і подальша відміна нічних поїздів стали, мабуть, найголовнішими подразниками. За півроку роботи дорогі корейські поїзди ламалися по дорозі й спізнювалися на пункт призначення близько 10-ти разів. Одночасно, з введенням із 27 травня графіка руху поїздів на 2012-2013 роки, «Укрзалізниця» оптимізувала рух 11 «нічних» поїздівна різних напрямках. У Мінінфраструктури навіть заговорили про повну відмову від нічних поїздів, що викликало значне обурення в суспільстві.

ЛАВРСЬКИЙ СКАНДАЛ ІЗ ЗІРКОЮ PLAYBOY

31 липня 2012 року міністр культури Михайло Кулиняк звільнив заступника директора з міжнародної співпраці національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Владу Прокаєву, колишню «Міс Україна», зірку журналу Playboy. Причиною звільнення став скандал у трудовому колективі заповідника – працівників нібито добровільно-примусово примушували або перепрофілюватися, або звільнятися. Звільнена Прокаєва заявила, що за посаду дала хабар у розмірі $50 тис. Її заявою зацікавилася Генпрокуратура, після чого Кулиняк спочатку вліпив строгача гендиректорові заповідника Вікторії Лісничій, а потім взагалі її звільнив за «грубі порушення трудової дисципліни». Після приходу в Лавру в.о. гендиректора Наталії Клименко Влада Прокаєва і ще три заступника директора Лісничої були поновлені на посадах. Але вже коли заповідник очолив Любомир Михайлина, її посаду просто скоротили.

КРАДЕНИЙ «МЕРС» І КОНФІСКОВАНИЙ BENTLEY В МІН´ЮСТІ

У жовтні 2012-го спалахнув скандал, пов’язаний із Міністерством юстиції. Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби отримав у безвідплатне користування раніше конфіскований автомобіль Bentley Continental Flying Spur 2007 року випуску вартістю близько $135 тис. На це відразу ж відреагував міністр юстиції Олександр Лавринович, і автомобіль у клерків Мін´юсту був відібраний. Така реакція з боку Лавриновича зрозуміла, оскільки він сам також ставав фігурантом автомобільного скандалу. Рівно рік тому «регіонал» Валерій Коновалюк звинуватив главу Мін´юсту в тому, що він їздить на «Мерседесі», вкраденому в Німеччині.

ПЕРШИЙ ВНУТРІШНІЙ КОНФЛІКТ: АЗАРОВ ПРОТИ ХОРОШКОВСЬКОГО

21 листопада 2012 року перший віце-прем´єр Валерій Хорошковський заявив, що можливий вступ України до Митного союзу є незаконним. Цього самого дня прем´єр Микола Азаров поїхав до Москви для зустрічі зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим. У Москві наш прем´єр дуже різко відреагував на слова свого підлеглого. «Заяви окремих представників Кабінету міністрів про те, що приєднання Києва до Митного союзу було б незаконним, не є офіційною позицією української влади. Не треба видавати думку окремих міністрів за думку всього уряду», – заявив Азаров.

БЕЗГРОШОВИЙ LNG-ТЕРМІНАЛ

Останні дні уряду Миколи Азарова безперечно запам´ятаються скандалом з «інвесторами» Національного проекту «LNG-термінал». Приводом послужило підписання главою Держагентства з інвестицій і управління національними проектами Владиславом Каськівим двох угод про співпрацю в рамках будівництва терміналу 26 листопада. Але іспанець виявився зовсім не тим, хто був потрібен. І якщо прес-служба Держагентства поширила інформацію, що з іспанського боку угоду підписав Джорді Сарда Бовехі, то прес-служба Кабміну – про те, що Джорді Гарсіа Табернеро. Справжній же Табернеро, гендиректор із зовнішніх зв´язків Gas Natural Fenosa, виглядає інакше, ніж та людина, яка підписувала документ. Того самого вечора Gas Natural Fenosa повідомила ЗМІ, що «не підписувала ніяких договорів з інвестицій у LNG-проект в Україні, а також не очолює ніяких консорціумів з розвитку терміналу». Сам Каськів поспішив всіх запевнити, що нічого страшного не трапилося – адже у нього є «План-Б».

За матеріалами "Коментарі" та www.pohlyad.com/news/n/6062

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: