Квартирні шахраї продовжують дурити українців за старими схемами

Українці продовжують потрапляти на гачок квартирним шахраям.

Щоби знайти й орендувати квартиру, люди платять псевдоріелторам або агенціям, які нібито надають базу даних, інформує ТСН.

Квартирні шахраї продовжують дурити українців за старими схемамиТак, у маленькій конторі на Червонозоряному проспекті, 119 винаймають приміщення аферисти. За цією адресою журналістів направила Юлія Чернявська, яка попалася ще у вересні минулого року.

У маленькій кімнаті з одним ноутбуком, однією працівницею та багатьма телефонами пропонують номери тих, хто здає квартири. Фотографій приміщень немає, втім, є великі обіцянки за маленьку ціну. Однак за базу таких номерів просять передоплату – 170 гривень.

“До них приходиш, вони говорять, якщо ви хочете отримати номера хазяїв, які прямо з вами зв’яжуться, ви повинні заплатити таку суму, оскільки ми є посередниками. І потім вже дзвоніть, приходьте, шукайте квартири”, – пояснила ошукана дівчина.

Коли вона почала дзвонити за купленими номерами, то зрозуміла, що марно. “На першій розпечатці було номерів більше 30-ти. Ну, з цих 30-ти номерів не було жодного справжнього. Люди беруть трубку і кажуть, ми ніколи квартиру не здавали і таким не займалися”, – розповіла Юлія.

У шахраїв не одна схема обману

Роман віддав 1250 гривень псевдоріелтору, який сказав, що є квартира за вигідною ціною – терміново. Ріелтор узяв півціни і, не показавши помешкання, зник.

“Навіть якщо це терміново, вигідна ціна, але сплачувати треба тільки по факту здачі цієї квартири, тобто наперед ні в якому разі платити не можна”, – попередила директор справжньої ріелторської компанії Олена Біберова. За її словами, людей, які піддаються на афери, вабить ціна. Втім, задешево ніхто ніколи оселю не здаватиме.

“Як тільки дуже велика різниця в ціні, це називається “Увага, увага! Обережно!” – застерігає Біберова.

Справжні ріелтори водять по квартирах, поки вам щось сподобається. Потім разом з господарем укладають угоду і за послуги одноразово беруть п’ятдесят відсотків місячної плати. Іншого бути не може.

Ті, хто попадаються, зазвичай галасу не здіймають, бо легше про це забути, ніж подавати у суд. І саме цим люди дають власникам липових контор добре заробляти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: