Рейтинг: Хто нас найбільше надурив у 2012 році? Частина 1

«Слуга народу» – визначення, яке донедавна застосовувалось до представника влади. Проте, уже нині воно практично стало архаїзмом. І це логічно, бо де ж ви бачили слугу на «Лексусі» чи броньованому «Мерседесі» з годинником, ціна якого рівноцінна вартості житла, в якому мешкають ті ж господарі?

Саме уявлення про владу в нашій країні стало геть викривлене, а подекуди взагалі збочене. Її просяк мутований і дуже небезпечний вірус. Не вірите? Йдіть поясність тому ж начальнику ЖЕКу, що він найманий за ваші гроші працівник, а не володар району. Марна справа.

Взяти хоча б «Вісник державних закупівель». Він просто кишить такими «володарями». І кожен намагається урвати, обдурити та «розвести». З року в рік цей процес лише міцніє. У цьому, певно, і є головна досягнута стабільність, яку афішують владоможці. З огляду на безкарність, певно ними досягнуто і добробут. І кожен з них претендує на потрапляння в рейтинг «Погляду». Проте, шанс «прославитись» дамо вибраним. А розпочнемо із виборчого «розводу»…

10 місце. Мрія Королевської

Нехай не вводить в оману остання позиція нашого рейтингу, яку ми відвели лідеру партії «Україна-вперед!». Наталія Юріївна могла б бути взагалі на перших ролях, якби її мрію так швидко не розкусили. Чи то надокучила Королевська більше від Свідків Єгови, чи банально перестаралась і набила виборцю оскому, проте надто мало людей увірували в неї та її молоду «каманду». Зрештою, не помилились. Міністерський портфель, який їй тепер перейшов у спадок від ще одного умовного опозиціонера Тігіпка – зайвий цьому приклад. І зараз скільки завгодно пані Королевська може говорити, що вона не страус, щоб ховати голову в пісок. Щонайменше невдобно з її боку погодитись на співпрацю з людьми, яку її країну – сильну і заможну, про яку вона буцімто мріяла, заганяють під плінтус.

Втім, сама ідея опозиційності Королевської заслуговує на те, щоб потрапити у рейтинг лохотрону. До того ж у 2013 пані міністр має шанс знову відзначитися у схожому рейтингу, зважаючи на обіцяні тисячу євро зарплати і 500 – пенсії.

9 місце. Усім «урвавшим» присвячується

На це місце претендентів було найбільше. Їхні прізвища, зазвичай, загалу невідомі. Чи не вперше вони зуміли засвітитись на всю країну завдячуючи «Віснику державних закупівель». Кожен з них зумів щось для себе урвати. Не заробити, а саме урвати. Своєю чергою, ми прославимо лише одного з них. Не по блату, а так – як одного з найбільш показових.

Знайомтесь – Олексій Присмотров, директор ТОВ «Південь-Буд» та депутат Токмацької районної ради від Партії регіонів. Тиждень перед Новим роком його фірма перемогла в тендері і уклала угоду з Новомиколаївською сільрадою, Токмацького району, Запорізької області на будівництво газопроводу до трьох сіл району за 6,92 млн. грн. Провести газопровід високого тиску довжиною 11 км повинні у села Запоріжжя, Веселе та Українка. Щоцікаво, газ в одне з вищезазначених сіл – Українку – провели ще в травні цього року. Мешканці села дякували за газифікацію сину Генпрокурора Артему Пшонці, який згодом виграв мажоритарні вибори до парламенту по цьому округу, а також фірмі «Газфаєр інвест», інформують «Наші гроші».

До речі, Присмотров, також, є власником ПП «Метан», котре нещодавно отримало підряд вартістю 1,29 млн. грн. на газифікацію села Мордвинівка, Мелітопольського району. Договір було укладено більш, як через місяць після того, як в селі 3 жовтня відбувся урочистий пуск газу за участю на той момент кандидата в народні депутати того ж таки Артема Пшонки.

8 місце. Тюнінгована альтанка Гаранта

Кожен з нас уявляє, як приблизно виглядає альтанка. Хоча б раз в житті у такій нехитромудрій споруді шашлик та й поїдав. А от, складно уявити, як має виглядати альтанка за 24 млн. грн. До кінця грудня чергове чудо України мало бути завершене у президентській резиденції «Синьогора», що у селі Гута, Івано-Франківської області. Малоймовірно, що скоро ми це побачимо, бо востаннє легально журналісти в резиденції бували ще за часів Кучми.

Зауважимо, реконструкцію павільйону з альтанкою на прибудинковій території гуцульського будинку президентської резиденції замовила тамтешня облдержадміністрація. Роботи фінансувалися з держбюджету. Їх мало виконати ТОВ «УНР ПІБ». Тендер провели за неконкурентною процедурою «закупівля в одного учасника», посилаючись на необхідність «уникнення негативних наслідків, пов’язаних із невиконанням доручень Уряду». Альтанка стала «об’єктом державного значення».

Втім, журналісти ТВі не полінувалися, з’їздили у «Синьогору» і зі слів будівельників дізналися, що насправді там не проводять реконструкцію альтанки, а будують ресторан. За офіційною версією, якої теж домоглись журналісти, альтанкою виявилась «одноповерхова будівля для відпочинку з підвальними приміщеннями». В складі об’єкту увесь потрібний «фарш».

Загалом, в розбудову «Синьогори», де президент буває кілька днів на рік, у 2012 році вклали вже 235,15 млн. грн.

7 місце. Мільярди на свято футболу

Євро-2012 до його початку – було святою темою. Критикувати підготовку країни до єврочемпіонату, означало бути проголошеним єретиком. І хоча невдоволених вистачало, головний месидж прозвучав уже після Євро. Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк з трибуни парламенту заявив про розкрадання 10 мільярдів доларів, виділених на будівництво об’єктів Євро -2012 і вимагав створення слідчої комісії, яка б це неподобство і грабунок країни розслідувала.

Можливо Арсеній Петрович трохи і перебільшив, бо саме в цей час європейська преса мусолила тему про розкрадання лишень чотирьох мільярдів зеленої валюти «владою Президента Януковича, свідомо завищивши ціни на новобудови для Євро-2012 без будь-яких тендерів для своїх підставних фірм, одна з яких базується в Белізі (Центральна Америка)», -писала лондонська The Guardian.

Дотискати тему Євро Арсенію Яценюку, схоже, бракнуло часу з огляду на грядущі парламентські вибори. Ну, а кому більше це було потрібно?

6 місце. Швидкісне корейське чудо

Потяги Hyundai – це дітище того ж таки Євро-2012. Лідер «Фронту змін» говорячи про розкрадене Євро, частково певно мав на увазі і це корейське чудо. Бо таки було б гріхом владоможцям пролобіювати закупівлю недешевого транспорту, «відфутболити» вітчизняного виробника і навіть ні копійки на цьому не заробити. Однак, навіть Арсеній Петрович не міг передбачити, що проблема не стільки у відкаті, як в банальному марнотратстві. Україна викинула на вітер 307 мільйонів доларів. При чому навіть не своїх, а позичених у тих же корейців.

Ми вирішили не скомкати одним пунктом в рейтингу усе Євро, а хоча б виокремити Hyundai, адже ця історія «розводу» усієї країни на величезні гроші – на це заслуговує…

10 потяг Hyundai, які закупила Україна, за короткий проміжок часу оскандалились ще більше, аніж вітчизняний автомобіль «Таврія» за всю свою історію. Зимові простоювання суперпотягів у засніжених полях українським пасажирам пояснили, як непристосованість імпортної техніки до поганих погодних умов. Хоча малоймовірно, що саме в цьому причина, адже перші поломки Хюндаїв були зафіксовані ще влітку.

Вище українське керівництво закупівлю Hyundai скромно назвало помилкою. Проте, збитки від цієї помилки занадто величезні. Фахівці твердять, що окрім того ж таки кредиту, Україні згодом таки доведеться платити щороку за недешеве сервісне обслуговування потягів. Плюс побудувати чотири ремонтних депо. Загалом уся ся система «Укрзалізниці» була перебудована під потреби Hyundai. За даними харківського лідера Вільної профспілки залізничників України Олександра Абросимова, були скорочені десятки рейсів нічних і денних поїздів, кілька сотень залізничників залишилися без роботи, а пасажири – без дешевих квитків в плацкартні вагони.

Далі буде…

За матеріалами "Погляд"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: