Рейтинг всіх нездійснених кінців світу

«21 грудня 2012 року» та «кінець світу» стали синонімами. Деякі українці серйозно вірять, що в цей день відбудеться щось жахливе. Але в історії сучасної України вже були пророкування про кінець світу. Ми розповімо вам про 9 нездійснених апокаліпсисів.

1991

24 серпня 1991 Верховна рада УРСР підписла Акт проголошення незалежності України. Саме цю дату прийнято вважати початком незалежності нашої країни. Але мало хто знає, що в цей день спостерігався парад планет, яким лякають зараз, приписуючи його до нинішнього 21 грудня 😉 .

Ех, якби в ті часи був інтернет як зараз, напевно б знайшлися розумники, що лякали б українців швидкою загибеллю. Тим більше, що в 1991 році було аж шість затемнень! Два сонячних (у січні і липні), і чотири місячні (в січні, червні, липні та грудні). Куди там братися 2012 року? Загалом, проморгали ми наш перший рідний Апокаліпсис.

1993

Кінець світу, придуманий українським Білим братством, повинен був відбутися 24 листопада 1993 року. А 10 листопада Марія Деві Христос (Марина Цвігун) і кілька десятків членів Білого братства спробували захопити Софійський собор у Києві та провести там свій молебень.

У підсумку керівники і деякі члени братства були затримані. У 1996-му Марина Цвігун була засуджена до 4 років колонії загального режиму, глава церкви Іоанн-Петро Другий (Віталій Ковальчук) – на 5 років, Юрій Кривоногов (що носив у Білому братстві духовне ім’я Юоанн Свамі) – на 6 років.

Дивіться також: Енциклопедія шахрайств та лохотронів:  Марина Цвігун

1995

Тепер перенесемося в Японію. Секта Аум Сінрікьо, яка виникла у 1986 році, за великим рахунком, не пророкувала кінець світу. Саме вчення було засноване на буддизмі, де взагалі немає поняття апокаліпсису і кінця світу в нашому розумінні. Є тільки ланцюг перероджень. Ось в 1995 році члени секти і вирішили прискорити процес перероджень, влаштувавши газову атаку в японському метро 20 березня. Тоді, за офіційними даними, загинуло 12 людей, хоча ЗМІ запевняли, що летальний результат від газу зарину був у 27 чоловік. У загальній кількості від атаки постраждали більше тисячі людей.

Під час суду щодо лідера секти Асахари спливли факти, що секта причетна ще до кількох терактів і вбивств. Приписували Асахарі і спроби зібрати атомну бомбу. Сам Асахара зберігав мовчання, тому дізнатися, що саме він хотів зробити з цим світом, залишається таємницею.

 Дивіться також: Енциклопедія шахрайств та лохотронів:  Асахара Шоко

А при чому тут Україна? Справа в тому, що на початку 90-х років Шеко Асахара багаторазово відвідував Росію і навіть зустрічався з президентом Єльциним. На радіо Маяк і на ТБ-каналі 2х2 велися щотижневі проповіді. І вже з Росії до нас прийшли проповідники Аум Сінрікьо. Їхня діяльність була не така масштабна, як в Росії, тим не менш, своїх послідовників вони знайшли. Вони збиралися в монастирі прихильників нестандартних східних культів на вулиці Луговій у Києві.

1999

Чим ближче до міленіуму, тим страшніше. І знову в центрі уваги Україна. Точніше – Донбас. Письменник Олександр Казанцев ще в 1997 році, захопившись езотерикою, вирішив зробити своє трактування праць Нострадамуса. І, от, він вирахував, що величезний астероїд впаде в районі Донбасу. Через вибух утворюється Руське море. Його величину письменник не уточнював. Але Казанцев виправдовувався, що Нострадамус описав лише імовірнісне майбутнє, а насправді ніякого зіткнення не буде. Мовляв, планета вже розминулася з тим самим астероїдом-вбивцею.

До речі, сам Нострадамус був дуже хитрим і в своїх нібито прогнозах ніколи не вказував дати і точні географічні назви, дозволивши своїм послідовникам самим додумувати. Він писав свої вірші-катрени на давньофранцузькій, що робить його прогнози м’яко кажучи, аткими, що важко перекласти.

Взагалі, на 1999 рік було призначено цілих 13 різноманітних кінців світу. Мало того, цей рік пов’язували з перевернутим числом диявола – 666. Як ми змогли пережити цей рік? Напевно, тому що нас чекали більш страшні кінці?

2000

Україна тільки почала активно комп’ютеризовуватись, в будинках багатіїв стали з’являтися більш-менш доступні треті пентіуми. І тут облом: помилка 2000 року. ЗМІ лякали всіх катастрофами і жахливими наслідками, які могли виникнути через те, що комп’ютери неправильно зрозуміють дату 01-01-00. Компанія Microsoft на «помилку Y2K» неймовірно збагатилась, продавши нові операційки з врахованою “заплатою” від цієї проблеми. Уряди витрачали левову частку бюджету, щоб комп’ютери не зійшли з розуму. І вони не зійшли, міні-апокаліпсису не відбулося.

А вже 5 травня 2000 року ми знову чекали кінця. На цей раз від чергового параду планет. Але це так, дрібниці життя.

2006

1 годину 2 хвилини 3 секунди 4 числа п’ятого місяця шостого року. Як неважко помітити, всі цифри збудовані в ряд по порядку, що і насторожило каббалістів і нумерологів. Очікувалося щось неймовірне, але нічого не відбулося. Але любителям кінців світу залишалося потерпіти всього місяць, до 6 червня. Ось тут можна було відтягнутися по повній. Число звіра побачили в даті 06.06.06.

Прихід Антихриста чекали не тільки глядачі кінотеатрів, де до такої дати підгадали з римейком фільму Омен – Омен 666, але і релігійні фанатики, які закликали не ходити на цю стрічку. В Одесі навіть влаштували хресний хід вулицями міста, потім був розгорнутий пікет біля одного з кінотеатрів, де вимагали прибрати скандальний фільм з розкладу. Не обійшлося без бійок та втручання міліції.

2009

Фізика теж може лякаючою. Запуск Великого адронного коллайдера розбурхав весь світ. І українці шукали в інтернеті будь-які відомості, пов’язані з цим прискорювачем елементарних частинок.

Але, слава божественній частці, нічого не сталося. Точніше, відбулося, але вже в 2012 році, коли цю саму божественну частинку знайшли. Пошуки бозона Хіггса увінчалися відносним успіхом. Фізики до цих сперечаються, він це був чи не він.

А в пошуку Google в 2009 році українці гарячково шукали відомості про кінець світу. Так співпало, що в прокат вийшов фільм Роланда Еммеріха 2012, що, природно, підігріло інтерес до апокаліпсису.

2011

У цьому році українців лякали два рази. Причому робив це одна людина – американський проповідник Гарольд Кемпінг. Спочатку він передбачив кінець світу на 21 травня. Ця дата минула і проповідник заявив, що 21 травня – тільки початок кінця. А повний кінець всього запланований на 21 жовтня.

«Світ буде знищений. Найближчі п’ять місяців не будуть місяцями руйнування. Все завалиться в один день, в один момент », – пообіцяв проповідник у своєму виступі по радіо.

Раніше Кемпінг стверджував, що в травневий Судний день трапиться друге пришестя Ісуса Христа, який допоможе піднестися на небеса приблизно двом відсоткам населення Землі. Всі інші повинні були відправитися в пекло. На планеті, тим часом, прогнозувався найсильніший землетрус. Стихійне лихо повинно було завершитися як раз 21 жовтня – до цього дня світ, як припускав Кемпінг, вже впав би.

І не дивно, що українці знову проявили інтерес до передбачення Кемпінгі, атакувавши Google запитами. Наша естрада теж відреагувала на таку подію. Так, Потап і Настя Каменських випустили кліп “Мы отменяем конец света”.

2012

Мало нам календаря майя в цьому році, так ще й астрономи налякали. 21 вересня, по завіреннях деяких ЗМІ, повинен був відбутися блекаут. У новинах цитували якийсь доповідь учених Академії наук США, які разом з фахівцями NASA напророкували Землі «кінець світу» в прямому сенсі цього слова.

Про загрожуючу Землі катастрофу вчені нібито заявили в доповіді «Загрози космічної погоди: соціальні і економічні наслідки». У документі сказано, що на Сонці в третій декаді вересня 2012 року відбудеться серія потужних спалахів. Хвилювання на Сонці приведуть до небувалого викиду розпечених газів. На Землі спалаху «проб’ють» магнітосферу і відключать всі енергосистеми.

Вчені обіцяли, що перш ніж настане всепланетний блекаут, земляни зможуть спостерігати явище, дуже схоже на північне сяйво. Після того, як сяйво зникне, відбудеться відключення електрики. Відключення буде супроводжуватися іскрами і електричними розрядами. За пару хвилин «салют» закінчиться і настане «кінець світу».

21 вересня минуло, нічого не сталося. Але попереду 21 грудня 2012 року. І поки ця дата не настала, в українців є час лякатися по повній. Але не бійтеся, після грудня будуть ще горе-провісники, які напевно напророчат ще купу кінців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: