Нові способи обману літніх людей

Життя не стоїть на місці. Вдосконалюючись, сучасність видає і нові “схеми/способи” обдурювання літніх людей. Як заведено, починається все із столиці України – Києва. Тепер крім шахраїв, що виманюють у довірливих літніх людей гроші “на ліки”, “комунальний борг”, “розвиток бізнесу”, з’явились «представники партії», які доручають бабусям роздавати листівки, а гроші беруть собі. Крім того, з’явилися аферисти, які під виглядом позашлюбних дітей претендують на спадщину, інформує “Сегодня”.

Нові способи обману літніх людейШахраї, що спеціалізуються на розлученні літніх, придумали виборчу аферу. «Молоді хлопці набирають у виборчому штабі листівки, отримують гроші, а потім знаходять бабусь, готових їх роздавати за невеликі гроші, що ніби заплатять після роздачі. Після цього пропадають разом з грошима», – розповів правозахисник Е. Багіров. За його словами, такі випадки є у всіх районах Києва.

Ще одна новинка – псевдоспадкоємці. «Нещодавно з’явився новий вид афери. Шахраї вибирають самотню бабусю-вдову. Потім знаходять жінку з по батькові, що збігається з ім’ям покійного чоловіка старенької, і представляють її як дочку. За підробленими документами вона претендує на квартиру», – розповідає Багіров.

А днями в Києві шахрай під виглядом працівника соціальної служби виманив у 93-річної киянки гроші на «ліки». «Жінка почула дзвінок. Відкривши двері, побачила хлопця. Він представився соцпрацівником і запропонував допомогу. Та зраділа, адже не могла купити ліки. Запросивши хлопця в квартиру, пояснила, що їй потрібно, і віддала 600 грн. Він пообіцяв принести медикаменти через пару днів», – розповідає нам прес-офіцер Шевченківського РУВС Наталія Калиновська. Шахрай повернувся на наступний день і знову за грошима. «Сказав, що потрібно ще 600 гривень. Але бабуся віддавати не поспішала. Засумнівалася. Хлопець спочатку занервував. А потім несподівано вихопив з рук пенсіонерки гроші і втік», – говорить Калиновська. Бабуся зателефонувала в міліцію, і хлопця затримали через кілька днів. Відкрито справу. Йому загрожує до 8 років в’язниці.

У міліції підозрюють, що цей хлопець обдурив десяток бабусь

З початку року міліція зафіксувала кілька десятків випадків «розводів» людей похилого віку. Дуже популярна так звана «грошова реформа». Псевдопрацівники соцслужби повідомляють пенсіонерам про майбутню реформу і пропонують зробити обмін, залишаючи їм фальшивку.

Крім того, аферисти розповідають слізні історії, спонукаючи позичити їм гроші. Нещодавно в Києві в магазині до бабусі підійшла жінка, запропонувавши піднести додому сумку. Після бесіди по дорозі старенька позичила аферистці гроші, нібито, на бізнес, який прогорів. Більше її не бачила. «Ще нібито з жеку приходять “лічильник міняти”. Після чого старенькі не дораховуються грошей», – говорить Калиновська.

А під Києвом обдурювали на пайках. «Приходили до пенсіонерів зі списком продуктів. Говорили, що вони можуть купити це все у них по знижці, адже в магазині буде дорожче, але потрібна передоплата. Так вони з цими грошима і пропадали», – розповів нам начальник ЦГЗ ГУМВС у Київській області Микола Жукович.

У міліції кажуть, щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно не впускати в дім незнайомців і уважно перевіряти документи. При найменших сумнівах дзвонити в названі ними установи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: