Телефон не для вас

Кишенькові злодії зазвичай крадуть мобільні телефони непомітно та несподівано. Зазвичай їх жертвами є неуважні власники. “Промишляють” у маршрутних таксі, на ринках та в інших місцях масового скупчення людей.

Як зазначають у міліції, цього року у Львові кишенькові злодії викрали 1 148 мобільних телефонів, із яких вже знайдено понад 320. Звісно, це офіційна статистика. Насправді, цифри куди більші…

Зловмисники не гребують жодною з моделей – крадуть від найпростішого мобільного вартістю 200 гривень і до найновішої моделі – за кілька тисяч гривень.

Cпособів залишити особу без мобільного телефона у зловмисників є чимало. Найбільш поширеною є звичайна крадіжка. Рідше правопорушники відбирають мобільні телефони під час грабежів чи розбійних нападів, оскільки ця річ (мобільний телефон) може стати зачіпкою для розкриття більш резонансного злочину.

“Здобувають” чужі мобільні телефони і шахраї. Зазвичай правопорушник підходить до людини і стривоженим голосом просить її дати мобільний, щоби кудись терміново передзвонити. Отримавши телефон, зловмисник відходить на кілька кроків і несподівано зникає.

Отож, шановні громадяни, будьте пильними та уважними. Варто лише на якусь мить відволіктись, як у вашій кишені чи у сумці опиниться рука крадія, яка зовсім невідчутно витягне телефон, який ви туди безпечно заховали. Зважте, що злодій за вами спостерігає не хвилину і не дві. Кишенькові крадії – це категорія зловмисників, яка тривалий час вивчає вашу поведінку в очікуванні тієї мить, коли ви відволічетесь.

Щодо шахраїв, то, якщо ви на них таки натрапили, не переживайте. У будь-якій ситуації ви можете бути розумнішими за них. Головне – це обачність. Зокрема, якщо у Вас невідома особа попросить мобільний для термінового дзвінка, то не передавайте відразу телефону у руки іншої людини, а спершу запитайте номер телефону, на який незнайомець має задзвонити і дочекайтесь відповіді з іншого кінця мобільного зв’язку. Якщо незнайомець – це шахрай, то він одразу відмовиться від такої пропозиції.

Пам’ятайте, що лише обачність та пильність можуть врятувати вас від протиправних дій зловмисників. Не дайте їм жодного шансу збагачуватися за ваш рахунок!

За матеріалами Львівської пошти

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: