Цілителька з подільниками влаштувала аферу з житлом і “кинула” депутатів

У Києві Печерський суд засудив чотирьох шахраїв, які торгували квартирами в елітному будинку на Печерську. Аферисти привласнили понад 2,5 млн доларів, підроблюючи договори з підписами керівників “Київміськбуду” і квитанції про оплату, пише “Сегодня“.

Афера відбувалася в 2005-2006 роках і спливла, коли частина інвесторів прийшла розбиратися з тими, хто ставив підписи. Суд тривав чотири роки, постраждали від дій шахраїв 15 осіб, розповіла заступник начальника управління прокуратури Києва Ольга Варченко.

Видання зазначає, що постраждалі, серед яких відомі люди, кажуть, що їх набагато більше.

Два головних організатора афери – 58-річна народна цілителька (грузинка, громадянка РФ, яка з 2004 року була в міжнародному розшуку в Інтерполі) і 55-річний киянин, який називав себе президентом великої фірми і одночасно головою правління “Фонду соціального захисту співробітників та ветеранів зовнішньої розвідки України”. Щоправда, за словами Варченка, причетність до розвідників він нічим не підтвердив.

Ще дві учасниці групи – 30-річна співробітниця банку і 39-річна племінниця головного організатора.

У прокуратурі розповіли, що зо нахабством цю аферу можна порівняти лише з “Елітою-Центром”. “Тільки в “Еліті” торгували квартирами, які самі будували, а тут підробляли договори на житло в будинку, що будувався, і підписи керівників ХК “Київміськбуд”- президента і його зама”, – сказала Варченко.

За її словами, шахраї залучали клієнтів цінами – на 30-50% нижче вартості квартир.

“Потерпілі платили готівкою від 130 тис. до 3,5 млн грн., тобто перший внесок або всю суму. А потім їм приносили липові квитанції. Всього засуджені привласнили близько 13 млн грн (при курсі долара 1 до 5. – ред.). Розкрилася афера, коли деякі інвестори пішли до керівництва холдингу і з’ясували, що ні за якими документами вони не проходять. Зловмисників знайшли швидко, оскільки вони і не ховалися”, – сказала н Варченко.

Наразі всі четверо в СІЗО, найсуворіший вирок отримали головні організатори – 9 років в’язниці. Їх майно арештоване, щоправда, його оцінюють в 1,2 млн грн – це лише 10-та частина від суми збитку потерпілих.

Видання зазначає, що квартири у висотці на Копиленка, 4, в яку вкладали гроші в 2005-2006 роках, розлетілися, як гарячі пиріжки.

“Ажіотаж навколо цього будинку був великий, так як це було перше житло такого рівня в самому центрі Печерська. Покупці – народні депутати, прокурори, банкіри, представники великого бізнесу”, – розповів один з місцевих жителів Олександр. Цікаво, що потерпілі не хочуть називати свої прізвища, а багато хто навіть не з’явилися на суд.

“На лаву підсудних потрапили “пішаки”. І я не вірю, що зможу довести вину істинних організаторів афери. На це доведеться витратити роки і великі гроші. Знаю тільки, що серед постраждалих занадто відомі люди, які навряд чи колись зізнаються, що їх “нагріли”. Адже доведеться пояснювати, звідки такі гроші”, – сказав один з народних депутатів, який (також) не побажав назватися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: