Шокуючий молебень в Києві: 20000 чоловік йшли зцілитися

… а пастор ніс відра з грошима

У міліції кажуть, що якщо не було заяв від потерпілих, то жодних заходів по зборам, що відбулися, робити не будуть.

В суботу у Палаці спорту пройшло масове богослужіння, яке більше нагадувало масовий гіпноз, інформує “Сегодня”. Нагадаємо, такі гіпнози заборонені законом України, прийнятим Верховною Радою ще в 2007 році. Але юристи кажуть, що в документі багато лазівок, якими користуються псевдопроповідникі. Лікарі б’ють на сполох: після подібних сеансів до них звертаються люди, скаржачись на безсоння, головні болі, невмотивоване почуття тривоги.

Палац спорту. Зал був забитий повністю. Люди стояли в проходах і між рядами. Але місця всім не вистачило.

СЕАНС. Цього разу керівник центру «Відродження» Володимир Мунтян задовго до богослужіння зазивав з рекламних щитів прийти до Палацу спорту, де буде «руйнування родових проклять» і «служіння чудес». Ми побували на службі. Задовго до її початку, яке планувалося на 18.00, біля входу виявили швидку, «Беркут» і міліцію. Правоохоронці з вівчарками були і в самій будівлі. Як виявилося, хтось повідомив про замінування.

«Дзвінок надійшов о 16.33. Невідомий сказав, що рівно о 20.00 у Палаці спорту вибухне бомба», – сказали нам у прес-службі столичної міліції. Забігаючи наперед скажемо, що після перевірок ніяких вибухонебезпечних предметів або підозрілих пристроїв не знайшли. Але присутніх близько 19.30 попросили вийти з Палацу спорту.

Послухати пастора прийшли тисячі бажаючих (вхід був безкоштовним). При місткості залу близько 10000 – зібралося ледве не вдвічі більше – люди похилого віку, молодь, діти, були навіть мами з новонародженими на руках, сиділи між рядами. Люди піднімали вгору плакати зі своїм ім’ям і хворобою: «цукровий діабет, лейкемія, глаукома, шизофренія…». А між рядами стояли білі відра з діркою в кришці – для пожертвувань.

Перед зборами. Приїхало кілька швидких і міліція

О 18.15 на сцену вийшов пастор Володимир Мунтян, який проповідує в основному в Дніпропетровську. Проповідник пообіцяв присутнім, що тут будуть вершитися чудеса, але збори можуть зірвати. «Будуть щось шукати, хтось повідомляє, що тут щось заклали. Можливо, навіть відключать світло. Але сьогодні з нами Ісус», – попередив Мунтян.

І проповідь почалася. Пастор підвищував голос, переходив на шепіт, дув у мікрофон, потім щось сичав. Те, що сталося навколо, не піддається опису – люди кричали, падали на підлогу, голосно ридали, впадали в якийсь божевільний транс. Зі сцени у цей момент обіцяли позбавити від родового прокляття, онкологічних захворювань.

Пастор попросив вийти на сцену тих, хто одужав: «У залі є людина, у якої були проблеми з оком і яка зцілилася. І є людина, у якої були проблеми зі спиною». Виходили; серед яких була дівчина, яка нібито прийшла до Палацу з паличкою, а тепер зцілилася – зустрічали шквалом овацій. І тут повністю пропав звук і майже відразу відновився. Публіка сприйняла це як знак згори і забилася в екстазі.

ГРОШІ І МІНИ. Все закінчилося буквально через годину. По рядах пустили ті самі відра з дірочкою, в які народ, не економлячи, кидав 5, 20, 50 грн, опускали навіть конверти. Пастор подякував і звелів розходитися. На годиннику було 19.30. Народ по-різному відреагував на збори. Одні фанатично кричали «Спасибі пастору». Інші з роздратуванням говорили: «Це справжній розвод. Багато хто приїхав з інших міст, а, по суті, нічого не сталося», – сказав нам Валерій з Вінниці. «Я бачила, як забирали відра з грошима, там і мої 50 грн, – сказала нам жінка з дитиною. – Схоже, що вони свою місію виконали, а ми зі своїми болячками залишилися».

ЗАЯВИ. У міліції кажуть, що раз не було заяв від потерпілих, то жодних заходів по зборам, що відбулися, робити не будуть. «Проблема в тому, що у закону від 2007 року багато лазівок. При проведенні подібних богослужінь організатори не використовують слово «гіпноз», називаючи це мирним зібранням. І залучити їх до відповідальності можна лише в тому випадку, якщо є заяви потерпілих», – говорить юрист Роман Марченко. Правозахисник Іван Боднарук вважає, що подібні «зцілення» – маніпуляція свідомістю людей: «Все зроблено, щоб виманювати гроші і залучати в секти більше людей. Коли у нас дозволяють проводити такі збори, не цікавляться, що насправді буде відбуватися ».

ПСИХОЛОГ: «ІДУТЬ ВІД САМОТНОСТІ»

Психологи впевнені, що люди ходять на подібні заходи, бо не відчувають себе щасливими, захищеними, здоровими. «Коли їм впевнено говорять, що у них це буде, вони вірять. Про конкретне богослужіння судити важко, не побувавши на ньому. Але зазвичай такі богослужіння мають якусь мету, і, на жаль, часто це не порятунок людей. Ефект від таких заходів може бути різним. Як позитивним, так і негативним. Є так званий ефект плацебо, коли людина, на 100% впевнена, що йому це допоможе, насправді одужує. Я, наприклад, вірю в те, що організм людини здатний відновлюватися. Але, з іншого боку, хворобу можна запустити і навіть померти, якщо розраховувати, що з нею можна впоратися без медичної допомоги», – каже психолог Валентина Рибченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on “Шокуючий молебень в Києві: 20000 чоловік йшли зцілитися

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: