Пенсіонери – знахідка для шахраїв: історія однієї афери

Маєте літніх родичів – не залишайте їх без нагляду та тримайте при собі їхні документи. Саме на немічних та самотніх найчастіше полюють шахраї. Хвору пенсіонерку виселяють із власної квартири у Києві.

72-річна хвора на рак жінка судиться за свою квартиру більше 10 років, повідомляє ubr.ua.

Дванадцять квадратних метрів за дві хвилини від метро Лук’янівська. За свою квартиру пані Людмила судиться понад 20 років. За цей час вже померли два судді, які вели справу.

Людмила Лихопоєнко, пенсіонерка: “Сужусь с 99-го года. Когда же мне оставят эту квартиру. Что ж я воздухе все время”.

Все почалося у 99-му. Коли несумлінні рієлтори вмовили недієздатну жінку продати власну квартиру – лише за 5 з половиною тисяч доларів. Грошей нещасна так і не побачила. Більш того, коли їй таки вдалося розірвати кабальну угоду про продаж – суд зобов’язав жінку відшкодувати 5 тисяч доларів так званим “добросовісним покупцям”. Оскільки грошей жінка не мала, її квартиру виставили на аукціон – за 26 тисяч гривень.

Олег Веремеєнко, адвокат бабусі: “Сталося це наприкінці 2003 року, коли квартири коштували 60 тисяч доларів. 55 тисяч доларів США було вкрадено”.

Олексій Амфітеатров, голова ради українського товариства оцінювачів: “Она была из инвентарного дела БТИ сделана. Рыночная стоимость не проводилась. А вообще судебные исполнители должны это делать, и привлекать именно оценщиков, потому что реализовать не по рыночной стоимости они не имеют права”.

Аукціон не відбувся – ніхто не захотів брати гріх на душу і купувати квартиру у інваліда без опікуна. Однак знайшлася спритна викладачка одного зі столичних ВУЗів, яка через договір прийому-передачі оформила квартиру на себе. А пенсіонерці за неї заплатити … 900 гривень. У справу втрутилася прокуратура, але спритниця і собі подала до суду. Її адвокат камери уникав.

Антон Єфимов, старший прокурор Прокуратури Шевченківського району м. Києва: “Одна справа без іншої розкладатися не може. Тобто до набрання законної сили рішенням суду по першій справі за позовом Шевченківської прокуратури неможливо завершити і прийняти об’єктивне законне рішення у цій справі про виселення недієздатної особи”.

Тим часом 72-річна жінка ледь зводить кінці з кінцями на тисячу гривень пенсії. Чоловік помер. Син продав мамину квартиру, забрав гроші і поїхав до Канади. Десять років ні слуху, ні духу.

Людмила Лихопоєнко, пенсіонерка: “За мои деньги уехал. Поменял фамилию, я не могу его найти. Вот в посольство Канады написали, не знаю помогут”.

Адвокат пенсіонерки звернувся до Європейського суду з прав людини. Сподівається: якщо не вітчизняні, то хоча б міжнародні служителі Феміди не дозволять викинути стареньку на вулицю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: