Українські бджолярі стали жертвами шахраїв

Медова афера. Бджолярі з різних областей країни заявляють, що стали жертвами шахраїв. Мовляв, якась дніпропетровська фірма закуповувала у них продукт на умовах розстрочки. Але сплативши лише малу частину, компанія зникла разом з медом.

Українські бджолярі стали жертвами шахраївСолодка брехня принесла аферистам близько двох мільйонів гривень. Але притягти їх до відповідальності, виявляється, буде непросто. Занадто хитро складений договір.

– Доводиться підгодовувати, доводиться утеплювати. Чим тепліше буде – тим більше молодої бджоли розплоду.

Свою пасіку Віктор Гуцало тримає десять років. Під час медоноса бджоли дають не менше шестисот кілограмів меду. Купити минулорічний запас оптом і за вигідною ціною – родині Гуцало запропонувала дніпропетровська фірма.

Віктор Гуцало – бджоляр:

Договори з собою привезли – все, як належить. Продали ми 600 кілограм меду, двадцять відсотків вони віддали на руки відразу грошей – за ціною 16 гривень за кілограм, а решта обіцяли через два тижні.

Але ні через два тижні, ні через місяць – решту грошей – вісім тисяч гривень – фірма не віддала. На цих фото – машина, яка забирала бідони з медом. Її впізнає і Анатолій Панешко. Його пасіка в сусідньому селі. Каже: особисто завантажив – вісімсот кілограмів. Отримав за них дві тисячі гривень – дев’ять обіцяли заплатити пізніше.

Анатолій Панешко – бджоляр:

Дзвонимо ми з понеділка – Як ВІН сказавши подзвоніть – всьо! Телефони одключені, ві не можете додзвонітісь, абонент Не може прийнять.

Нашій знімальній групі пощастило більше. Після кількох спроб додзвонитися – трубку на тому кінці дроту все ж взяли.

– Вони нас наймали. Ми перевізники – ми ніякого відношення до цієї компанії не маємо.

Перевізники пояснюють: з фірмою працювали не постійно. Де зараз її керівництво – не знають.

Ні меду, ні грошей – сотні бджолярів з різних куточків України стверджують-их обдурила одна і та ж компанія.

У договорах, які укладала фірма, вказаний її юридичну адресу. Їдемо туди. Адміністрація офісної будівлі говорить: ви не перші. Щодня до аферистам намагаються пробитися десятки ошуканих бджолярів.

– Це їх офіс.

– Вони тут сидять до сих пір?

– Ні, їх немає давно.

В офісі – нікого. На складі, який орендувала фірма – теж. Залишилися тільки порожні бочки. Сам мед-кажуть у бізнес-центрі – підприємливі ділки відвантажували перекупникам по ночах. Осіб аферистів – ніхто не запам’ятав.

– Вони в окулярах, з бородою, була весна, зима – в капюшонах.

Цією справою зайнялася міліція. Кажуть: не дивлячись на сотні ошуканих бджолярів, залучити підприємців до відповідальності непросто. Мовляв, бджолярі неуважно читали договори. А вони складені хитро – у них вказано – фірма не купує мед, а бере на зберігання! Повернути свої гроші – у бджолярів шансів майже немає.

Олексій Щербатов – керівник прес-служби УМВС в Дніпропетровській області:

На майбутнє людям, які далекі від складання договорів, їх оцінки юридичної, треба, напевно, вдаватися до допомоги юристів.

Бджоляр Анатолій Панешко твердо впевнений: більше укладати договір – ні з ким не буде. Краща гарантія – готівка.

Анатолій Панешко – бджоляр:

Тепер я буду – гроші ввечері, вранці стільці-так і мед!

За матеріалами: Подробности

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: