Збиток від шахрайства в сфері українського інтернет-банкінгу перевищив 9 млн гривень за рік

У 2011 році зловмисники подвоїли кількість неправомірних операцій з платіжними системами і банківськими картами в Україні, зумівши вкрасти майже в півтора рази більше коштів: 9,1 млн грн.

Представники банків і платіжних систем скаржаться, що основні проблеми виникають при інтернет-платежі, а також через крадіжки персональних даних шляхом скіммінгу. Чіпові картки можуть зробити транзакції захищеними, але експерти нарікають на низькі темпи їх впровадження.

Нацбанк повідомив, що на тлі зростання кількості шахрайських операцій їх середня сума впала на 975 грн — до 1,2 тис. грн. Найбільше проблемних операцій було здійснено з картами платіжної системи Visa, що займають найбільшу частку ринку. У 2011 році їх кількість зросла майже в три рази — до 5735 шт., а обсяг збитків склав 6,22 млн грн.

Втім, шахраї використовували і карти MasterCard в 2 рази частіше, ніж у 2010 році, здійснивши 1883 операцій, від яких банки втратили 2,84 млн грн. Кількість кредитних установ, які постраждали від шахраїв, також збільшилася (з 43 до 51).

За даними НБУ, в минулому році кількість активних платіжних карт збільшилася на 5,5 млн шт., до 34,8 млн шт. Однак частка коштів, що знаходяться на картах, все ще менше 19% всіх поточних готівкових і безготівкових коштів населення. Обсяг операцій по картах в 2011 році склав 576 млрд грн.

Найбільша кількість дрібних шахрайських операцій здійснюється в мережі інтернет. Банкіри говорять, що це пов’язано з легкістю отримання реквізитів карти через фіктивні сайти і за допомогою вірусів. Збиток і ризик може знизити застосування банками чіпових карт, а проте, згідно з даними UPC, їх зараз не більше 5%. Сприяти зростанню числа таких карт на ринку може впровадження технологій безконтактних платежів.

Нагадаємо, раніше керівництво СБУ відзначило кіберзлочинність в числі основних загроз національній безпеці України.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: