З церкви Аделаджі масово йдуть парафіяни

Одна з найчисельніших церков Києва – Посольство Боже – втрачає своїх прихожан. Експерти вважають, що це пов’язано з кримінальною справою, в якій фігурує пастор Сандей Аделаджа.

З церкви Аделаджі масово йдуть парафіяниЯк пише газета Сегодня, у вівторок відбулося восьме засідання у справі фінансової піраміди King’s Capital, по якому проходять Аделаджа і п’ятеро екс-співробітників фінансової компанії.

Прокурори повинні були почати читати 12 томів справи. Проте, засідання закінчилося, не розпочавшись, через те, що не з’явився перекладач для одного з підсудних. Підтримати Аделаджу, зазначає видання, вчора прийшло вдвічі менше, ніж на перших засіданнях. А сам пастор вперше визнав, що може сісти у в’язницю.

“Я громадянин іншої країни і можу поїхати, але я залишуся, щоб довести – я не шахрай. Навіть якщо мені дадуть термін, і я сяду, істина переможе”, – заявив Аделаджа.

Парафіяни кажуть, що підтримувати пастора дійсно приходить все менше людей тому, що кількість парафіян зменшується. Як розповіли в церкві, її чисельність скоротилася на 10-15%.

“Багато хто не витримує фінансового пресингу, який зараз створив пастор Сандей. Він зобов’язав кожного свого парафіянина щомісяця здавати по $ 100. Нібито на будівництво храму. Не тільки прихожани, навіть деякі пастори пішли через це”, – розповіла газеті на умовах анонімності одна з колишніх прихожанок.

За словами іншої парафіянки, деякі люди перестали вірити пастору через суд.

“Мені не хочеться говорити. Це дуже особисте. Але якщо стільки людей звинувачують Сандея, значить, вина його є …”, – сказала газеті прихожанка Олеся.

У свою чергу, прихильники пастора запевняють, що просто люди моляться за Сандея вдома.

“У багатьох робота, і вони не можуть приходити. Є такі, хто йде в інші євангелістські церкви. Але, думаю, справа не в Сандеєві. Просто вони не знайшли тут Бога. Я не рахувала, скільки приходило раніше, а скільки зараз. Якщо вимірювати на око, церква зменшилася на 10-15%. Але це точно не через кримінальну справу”, – сказала виданню прихожанка Галина.

“Тікають слабкі. Вони в такий момент вирішили, що легше піти в іншу церкву, ніж залишитися і підтримати нашого наставника”, – сказав один із прихильників пастора.

Між тим, газета Сегодня зазначає, що багато адептів Посольства Божого шукають місця в партіях.

Як розповіли виданню в штабі однієї зі створюваних партій: “Ми позиціонуємо нашу майбутню партію як патріотичну і розраховуємо в першу чергу на молодь. Але до нас несподівано стали звертатися люди з Посольства. Мабуть, хочуть у політику”.

У той же час сам Аделаджа стверджує: “Від нас не йдуть, навпаки. В останню неділю стільки людей було в церкві. Я за останні п’ять років стільки не бачив. З чим пов’язано? Сам дивуюся. Мене з усіх боків звинувачують, ображають. Звідки люди беруться? Але, звичайно, є люди, які йдуть”, – розповів газеті Сандей.

Біля наметів на вулиці Іжевської на Осокорках, де проходять збори Посольства, вже почали будувати храм-ковчег. Видання зазначає, що храм буде в три рази більшим, ніж Палац спорту.

Храм повинні були побудувати до 17-річчя церкви, однак у Церкві заявили, що виникли труднощі з будівництвом, які пов’язані зі зміною влади в місті. Храм будують за рахунок прихожан.

“Ми постійно збираємо пожертвування на будівництво. Вже зараз залили фундамент. І з Божою допомогою будемо сподіватися, що наступного року закінчимо”, – розповів Сандей. На запитання, скільки грошей необхідно на завершення будівництва, пастор відповів: “Сума постійно змінюється. Ви знаєте, яке будівництво тут. То тобі дали одну суму, потім другу, третю. Постійно змінюється. Будемо сподіватися на Бога, що доведемо це до кінця”.

Як повідомлялося, МВС звинувачує главу Церкви Посольство Боже, пастора Сандея Аделаджу в створенні злочинної організації. Як зазначили в міліції, Аделаджі загрожує від п’яти до 12-ти років тюремного ув’язнення.

Як з’ясувалося в ході досудового слідства встановлено, що загальні збитки, викликані фінансовими махінаціями керівників King’s Capital і пов’язаними з ним суб’єктами підприємницької діяльності, складають понад 100 мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: