Заборона телелохотронів не стосуватиметься кабельного телебачення

Дія законопроекту № 4510, що забороняє трансляцію платних інтерактивних конкурсів, не буде поширюватися на канали з обмеженим доступом. Таким чином, телевізійні «лохотрони» і далі транслюватимуться в кабельних і супутникових мережах, де є можливість закодувати сигнал.

Як розповіла один з ініціаторів законопроекту Олена Кондратюк, в сферу дії документа також не потрапляє національне ефірне цифрове мовлення, яке готується до запуску.

«Інтерактивні платні шоу пропадуть з ефіру вже зараз, поки у нас немає «цифри». Коли з’явиться ефірне цифрове ТБ, канали в мережі «Зеонбуду» будуть кодуватися. Відповідно вони теж не підпадають під сферу дії законопроекту. Але з декодерами в абонентів завжди є вибір: залишити канал відкритим або, наприклад, закодувати його від дітей», – зазначила Кондратюк.

За її словами, навіть на каналах з обмеженим доступом з’явиться ряд обмежень для трансляції платних інтерактивних програм. Так, під час трансляції п’яту частину екрана буде займати повідомлення про вартість дзвінка або SMS в студію, а також про шанси глядача додзвонитися в ефір. Крім цього, кожні 5 хвилин ефіру дикторський голос буде цю інформацію озвучувати. Тому дзвінок в ефір, вважає Кондратюк, буде «свідомим вибором» глядача.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: