У Криму діють десятки ісламських сект

Зараз на півострові без особливих проблем можна зареєструвати будь-яку церкву, навіть секту сатаністів.

У Криму зараз активно діють десятки ісламських сект, повідомили в Духовному управлінні мусульман автономної республіки, інформує ТСН.

У Духовного управління мусульман в Криму - 900 громад
У Духовного управління мусульман в Криму - 900 громад

Зареєструвати будь-яку церкву на півострові можна без особливих проблем: потрібно заява від засновників (10 осіб), статут і протокол установчих зборів. Протягом місяця орган влади затверджує документи.

“Краще вести роз’яснювальну роботу: заборона веде до того, що секти ідуть у підпілля. За чинного закону можна зареєструвати хоч сатаністів: якщо вони представлять складений належним чином статут і не буде доказів їхньої протиправної діяльності”, – пояснив екс-глава Рескому у справах релігій Володимир Маліборський.

На думку кримського релігієзнавця Юрія Катуніна, чинне законодавство залишає простір для появи небезпечних для суспільства сект.

“Сьогодні я не можу говорити про якісь явні, жорстокі прояви в легалізованих громадах, як це було у нас в 90-х, коли шуміли “Біле братство” і секти з східним культом. Але зараз реєструються групи віруючих, які займаються комерцією або політикою, і коли їм висувають якісь претензії – вони кажуть: “Ми релігійне об’єднання – не смійте нас чіпати!” – пояснив Катунін.

Це цікаво: Енциклопедія шахрайств та лохотронів: Знамениті шахраї: Марина Цвігун

До речі, всього в АРК офіційно зареєстровано 1386 громад: більше третини з них – це парафії УПЦ Московського патріархату, у Духовного управління мусульман – 900 громад, але зареєстрованих тільки 350, близько 60 – у УПЦ (Київський патріархат). Решта – католики, протестанти, баптисти, свідки Єгови, Посольство Боже, мормони та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: