У Франції сайєнтологів визнали шахраями, а в Україні вони ходять по школах

Французький суд підтримав обвинувачення у шахрайстві проти місцевої Церкви сайєнтології.

У Франції сайєнтологів визнали шахраями, а в Україні вони ходять по школахТепер церква має сплатити штраф у 600 тис. євро за те, що змушувала своїх членів витрачати величезні суми коштів на різноманітні психологічні тести, вітамінні препарати та сеанси у сауні. Одночасно, всупереч вимогам прокурорів, сайєнтологів у Франції поки не заборонили.

Нагадаємо, ця релігія є забороненою в багатьох країн Європи, а в Росії вона навіть визнана екстремістською. Одночасно, церква дуже популярна у США, особливо серед зірок Голлівуду.

В той же час, члени церкви саєнтології спокійно ходять по школах Києва з “лекціями про шкоду наркотиків під назвою “нарконон”. Нещодавно такий диск з відеолекцією про шкідливість наркотиків став причиною скандалу. Експерти кажуть, що подібні лекції, це прихована зброя сектантів, мета яких – вербування.

“Загроза в тому, що саєнтологія повністю пригнічує свідомість і волю людини, як і будь тоталітарна секта. Але саєнтологія робить це в найвищому ступені. Людина повністю перетворюється в раба організації”, – пояснює президент Російської асоціації центрів вивчення релігії і сект. Саме такі психологічні прийоми закладені і в диску, який демонструють школярам, вважають психологи.

Національний центр практичної психології при Міносвіти зробив експертизу цих лекції, і виявив у ній приховані методи навіювання. “Це означає формування прихильності до певної особи або до певних ідей, які ця особа виголошує. Крім того, там присутня теорія емоцій Хаббарда. Вона не входить до кола наукової психології”, – роз’яснює доктор психологічних наук, співробіник Центру Віталій Панок.

За офіційними даними самої організації сайєнтологів, в Україні їх осередки вже існують у всіх великих містах й мають понад 50 тисяч членів.

За інф. Тиждень

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: