Адвокат і ведучий передачі «Суд іде» виявився шахраєм

Тверський суд Москви визнав винним у шахрайстві відомого адвоката і ведучого популярної передачі «Суд іде» Володимира Орєшнікова, який, як виявилося, не мав ніякого юридичної освіти, але все одно займався адвокатською практикою.

Адвокат і ведучий передачі «Суд іде» виявився шахраємВін з кінця 90-х років займався справами по захисту співробітників правоохоронних органів, яких звинувачували в посадових злочинах.

У шахрайстві Орєшнікова запідозрив бізнесмен Сергій Слободяник, якому довелося передати адвокату 20 000 000 рублів за зняття з себе звинувачень у незаконній банківській діяльності. Однак юрист, привласнивши гроші, нічого не зробив для бізнесмена, і той був притягнутий до відповідальності. У жовтні минулого року Володимира Орєшнікова затримали під час отримання хабара в 500 000 рублів.

Ось тоді-то і стало відомо, що адвокат несправжній, і користувався він підробленими документами. Суд проходив в закритому режимі, щоб уникнути скандалу в адвокатських колах Москви.

Орєшніков визнав себе винним у шахрайстві у великому розмірі (ч. 3 ст. 159 КК РФ) і клопотав про особливий порядок розгляду справи в суді. Клопотання було задоволене, і 12 січня цього року Тверський суд Москви за один день засудив Орєшнікова до двох років позбавлення волі. Адвокат, що розраховував на умовне покарання, залишився вироком незадоволений і вже оскаржив його в Мосміськсуді.

Тим часом під час попереднього слідства з’ясувалося, що Орєшников 12 років незаконно займався адвокатською практикою. Статус адвоката в Московської обласної адвокатської палаті їм було отримано на підставі підробленого диплома, нібито виданого йому в червні 1991 року Білоруським державним університетом. Слідство з’ясувало, що Володимир Орєшніков ніколи в цьому вузі не навчався. Найближчим часом Володимир Орєшніков буде позбавлений статусу адвоката, що підтвердив і президент Адвокатської палати Московської області Олексій Галаганів.

“Відсутність у Орєшнікова вищої юридичної освіти може стати підставою до перегляду справ, в яких він брав участь, так як надання неякісних адвокатських послуг – це порушення права на захист”, – розповів голова колегії адвокатів “Закон і людина” Володимир Жеребенков, під керівництвом якого Орєшніков пропрацював багато років.

За матеріалами rapsinews.ru

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: