Шахрайка «зцілювала» пенсіонерів… лазерними указками

У Барнаулі засудили до трьох років і трьох місяців умовного терміну шахрайку, яка продавала пенсіонерам лазерні указки під виглядом медичних приладів.

Про це 20 січня повідомляється на сайті «Новини прокуратури РФ».

Шахрайка «зцілювала» пенсіонерів... лазерними указкамиВстановлено, що 41-річна жінка протягом трьох років під виглядом лікаря з поліклініки приходила до літніх людей і пропонувала купити «прилад, лікує від усіх хвороб». Пенсіонери платили від півтора до шести тисяч рублів за указки вартістю 50 рублів. Встановлено 27 потерпілих.

Крім того, в десяти випадках шахрайка помічала, де пенсіонери тримають гроші, після чого здійснювала крадіжку. Сума вкраденого становила від 1,6 до 112 тисяч рублів. Загальний збиток від діяльності злочинниці склав приблизно 500 тисяч рублів.

За даними однієї з газет, у минулому підсудна працювала вчителькою історії. Вона жила в Казахстані, потім у Якутії, а в Барнаул переїхала в 2000 році з дочкою і чоловіком – заводськими робітниками. Влаштовуватися на роботу за професією жінка не стала. Крім обману пенсіонерів, вона знайшла інше джерело доходу – написання доповідей та інших робіт для школярів і студентів.

Як стало відомо журналістам, зрідка шахрайка продавала пенсіонерам не лазерні указки, а інші речі, куплені в газетних кіосках. Зокрема, вона заявляла, що навушники для плеєра – засіб від головного болю, а іграшкові літаки – засіб від ревматизму. При цьому жінка стверджувала, що «медичний прилад» коштує дуже дорого, і тільки для пенсіонерів поліклініка влаштувала розпродаж зі знижкою. Після такої угоди злочинниця видавала розписку, на якій було зазначено фальшиве ім’я, по батькові, прізвище, номер кабінету і години прийому. Вона говорила, що ці дані можна буде використовувати для скарг, якщо «прилад» не допоможе.

Деякі потерпілі з часом самі розуміли, що покупка не виправдовує себе. Однак у більшості випадків шахрайство розкривалося, лише коли пенсіонери розповідали про операцію родичам. Затримати жінку вдалося влітку 2011 року – в момент чергової оборудки її застали родичі пенсіонерки і викликали поліцію. До суду підозрювана перебувала під підпискою про невиїзд. Вона заявила, що готова відшкодувати збитки, проте вже не може згадати всіх потерпілих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: