Китай оголосив війну кіберзлочинності

Китайський уряд оголосив про заходи боротьби з місцевими кіберзлочинцями – викрадачами банківських даних. Кіберзлочинцями були викрадені дані і паролі до банківських рахунків 45 млн. китайців.

Китай оголосив війну кіберзлочинностіУ число суворих заходів входить боротьба з фішинг-шахрайством (phishing), видом злочину, коли злочинці створюють шахрайські сайти або електронні адреси банків або інтернет-магазинів з метою крадіжки паролів, номерів кредитних карт і банківських рахунків та інших персональних даних.

В результаті вжитих заходів, у пошукових сайтах посилання на справжні сайти банків будуть з’являтися першими в списку.

Цей захід було вжито на хвилі почастішання випадків крадіжки особистих даних. Кіберзлочинцями були викрадені дані і паролі до банківських рахунків 45 млн. китайців.

Влада займається розслідуванням цих випадків і заявляє, що подібні атаки загрожують безпеці людей в Інтернеті.

Десять найбільших пошукових сайтів Китаю підписали угоду про боротьбу з фішинг-шахрайством, яке передбачає, що при пошуку банку користувач інтернету буде потрапляти на сайт фінансових та комерційних установ.

Потрапляючи на створений злочинцями сайт і вводячи свої дані, користувач віддає свої облікові записи в руки злочинців, які практично відразу ж можуть вивести всі кошти з рахунку жертви, яка нічого не підозрює.

Уряд хоче переконатися, що посилання на справжні сайти банків будуть з’являтися першими в пошуку, і таким чином кількість відвідувань створених шахраями сайтів буде зменшено.

Деякі з пошуковиків відзначатимуть правильні сайти банків особливими значками, щоб виділити їх з числа інших.

Ініціатива по боротьбі з фішинг-шахрайством була озвучена наприкінці тижня, протягом якого були викрадені особисті дані 10% з 485 млн. користувачів інтернету в Китаї.

У день святкування Різдва дуже популярний чат-сайт Tianya оголосив, що були вкрадені особисті дані 40 млн. його користувачів. Дані зберігалися в звичайних текстових файлах, що спростило завдання злочинців.

Сайт Tianya повідомив про подію постраждалим користувачам і порадив їм негайно змінити паролі.

Практично відразу ж сайт CDSN – один з найбільших форумів для програмістів – повідомив про те, що деталі всіх 6 мільйонів користувачів сайту були викрадені. Зломщики зуміли роздобути адреси електронної пошти, реєстраційні імена і паролі. І знову дані зберігалися в текстових файлах.

Масштаб кібератак змусив уряд вживати дії, а міністерство індустрії і інформаційних технологій пообіцяло провести розслідування і знайти відповідальних.

У посланні міністерства, зокрема, йдеться: “Наше відомство переконане, що витік особистих даних користувачів є грубим порушенням прав Інтернет користувачів і загрожує їхній безпеці у світовій мережі”.

Як відомо, китайський уряд запустив технологію, здатну вести спостереження за чат-сайтами, виявляючи дискусії з суперечливими темами, але навіть такі серйозні заходи не зупинили незаконну діяльність у мережі.

Незаконними методами в мережі користуються не тільки шахраї.

Так, сайт компанії Menginu, яка опинилася в центрі молочного скандалу, був зламаний, а замість головної сторінки з’явилось запитання – “У вас є совість?”.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: