Google оштрафували за підказки в пошуку

Суд Парижа зобов’язав корпорацію Google виплатити 50 тисяч євро французькій страховій компанії за образливу, на її погляд, поведінку пошуковика.

Google оштрафували за підказки в пошуку
Приклад підказок Googlе. Досить часто зустрічаються дуже кумедні варіанти-пропозиції

Претензія виникла у зв’язку з тим, що механізм автоматичних підказок, які передбачають пошуковий запит за початком фрази, пропонував шукати компанію Lyonnaise de Garantie у поєднанні зі словом “шахрай” (escroc).

Суд вказав, що Google слід здійснювати “людський контроль” над пропозиціями, що формуються у підказках. На його думку, додавання подібних слів може бути образливим для компанії.

Зазначимо, що Google вказав на те, що підказки формуються автоматично і не виправляються вручну.

Пошук Google неодноразово привертав до себе увагу ЗМІ через подібні помилки. Так, у 2010 році сервіс на запит “vatican” першим у списку пропозицій видавав сайт www.pedofilo.com.

Того ж року пошук за французьким висловом trou du cul, що означає “дупа”, виводив перше посилання на домашню сторінку Ніколя Саркозі. Цей випадок став результатом так званого ” Гуглбомбінг”, коли інтернет-користувачі задля жарту вводили велику кількість запитів з сайтом французького президента і лайливим виразом.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: