Депутати пішли війною на ворожок, хіромантів, екстрасенсів та інших «чарівників»

Верховна Рада 12 січня 2012 року прийняла закон, яким заборонила телевікторини за участю магів, а також рекламу їхніх послуг.

Депутати пішли війною на ворожок, хіромантів, екстрасенсів та інших «чарівників»Як поляснив один з авторів документа, комуніст Євген Царьков, закон дозволить припинити руйнування українців, які користуються послугами шарлатанів. «Деякі з бабусь-ворожок погрожували наслати на авторів закону біду, після чого двоє депутатів відсторонилися від роботи над документом – не захотіли ризикувати, – сказав Царьков. – Моїй колезі Світлані Шмельові на паркані і поштовій скриньці  малювали якісь символи, підкидали волосся. Іншим пророкували втрату чоловічої сили, але у мене все нормально, так що передаю їм полум’яний привіт ».

Чи не виявится під забороною і популярна телепередача «Битва екстрасенсів»? «Ні, – відповідає Царьков. – В цій передачі жодних послуг глядачам не надають – на неї закон не поширюється. Плюс «Битва» виходитиме з написом на екрані «Шоу».

Засновник Будинку магів Артем Філенко каже, що закон допоможе справжнім магам отримати більше клієнтів: «Якщо не буде реклами по ТБ, люди скористаються «сарафанним радіо», а по ньому говорять тільки про тих, хто реально допоміг».

Закон також зобов’язує Кабмін виключити астрологів, ворожок та хіромантів з класифікатора професій. «Якщо професії є в класифікаторі, держава повинна забезпечити підготовку таких кадрів. Ворожки почали нахабніти – звертатися до Кабміну і вимагати введення в державних ВНЗ викладання відповідних дисциплін », – говорить Царьков.

Відео ТСН

 

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: