В Україні процвітає гральний бізнес: де ховаються “однорукі бандити”

За півгодини ми знайшли в центрі першої столиці шість інтерактивних салонів і закрили два з них.

Кінець гральному бізнесу Верховна Рада поклала два з половиною роки тому. Проте гральні заклади не зникли, а просто змінили вивіски та схеми отримання грошей у спраглих азарту українців. Салони стали називатися інтерактивними клубами, а одноруких бандитів замінили комп’ютерами. Але в травні 2011 поза законом опинилися і вони – відповідне рішення підтримали парламентарії. Однак на практиці інтерактивні клуби продовжують відкриватися і діяти по всьому Харкову. Тільки в цьому році правоохоронці порушили 113 кримінальних справ за статтею «заняття гральним бізнесом» і конфіскували більше 1500 одиниць грального обладнання. Ми вирішили перевірити, як функціонують так звані інтерактивні клуби, а заодно – допомогти правоохоронцям у боротьбі з гральним бізнесом – “Сегодня“.

На предмет наявності ігрових салонів ми вирішили перевірити центр Харкова. Пошуки тривали недовго, на перший же ігровий клуб кореспондент натрапив біля виходу з «стекляшки». Вивіски при вході в підвальне приміщення: «Інтернет-клуб» і «Спорт-бар». Зайшовши всередину, відразу ж натикаємося на стійку, за якою чергують одягнені в червону уніформу дві миловидні дівчини. Приміщення складається з декількох залів, по периметру розставлені класичні однорукі бандити. «У нас інтернету немає», – повідомила адміністратор інтернет-клубу.

Проходимо одну зупинку метро, ​​черговий салон знаходиться на станції метро «Наукова», поруч – ломбард, вікна закриті жалюзі. У приміщенні – з десяток автоматів, п’ять відвідувачів, адміністратор і охоронець. Тут інтернету теж не виявилося. «Тут тільки лохотрон», – ледь чутно сказав адміністратор. Проходимо ще одну станцію метро, ​​на «Ботанічному саду» відразу два інтереактівних клуба. Один відкрився зовсім недавно, всередині – пару десятків автоматів, за одним з яких сидить адміністратор, і жодного клієнта. Інтернету тут немає. У сусідньому будинку – найбільший салон в цьому районі. Більше двох років тому його закрили, але в середині місяця вивіска над входом знову зарясніла вогнями. Усередині все поставлено на широку ногу: близько півсотні автоматів, пару десятків клієнтів, кілька адміністраторів і охорона.

АЛЛО, МІЛІЦІЯ?

Проходимо ще пару кварталів і знаходимо два салони серед торгових павільйонів ринку «Павлово поле». Один з них працює під вивіскою «Пончики», другий – «Рибачок». Проте ні солодощів, ні снастей там не продають, всередині кожного павільйону – ігрові автомати і дівчина-адміністратор. Ми вирішили проявити свою громадянську позицію і повідомили про знахідку в міліцію. Черговий записав контактні дані кореспондента, а також інформацію про місце розташування салону. «Виклик прийнятий, якщо буде потрібно, з вами зв’яжуться», – коротко повідомив черговий. На годиннику – 8.33. Через дві години правоохоронці завітали в гості до кореспондента, щоб взяти пояснення. Силовики довго не могли повірити, що нами рухав лише громадянський обов’язок. «Звідки ми знаємо, може, ви туди свої автомати хочете поставити», – пожартував один з правоохоронців. Записавши пояснення, правоохоронці вийшли. Через кілька годин обидва зали вже були закриті. «Ми направимо зібрані матеріали в прократуру, а там вже будуть приймати рішення про порушення кримінальної справи», – розповіла начальник ЦГЗ управління МВС у Харківській області Лариса Волкова.

Фальшивка. Замість пампушок і снастей харків'янам тут пропонували випробувати удачу
Фальшивка. Замість пампушок і снастей харків'янам тут пропонували випробувати удачу

Шукають касирів

Нам вдалося знайти в інтернеті оголошення, які пропонували дівчатам роботу касира залу гральних автоматів. «Зарплата – 150 гривень на день, плюс 1% від виторгу, – повідомив менеджер Олександр. – Ми знаходимося на “Нових домах”, працюємо вже півроку, за цей час нас жодного разу не закривали, так що можете не хвилюватися».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: