В Android Market було виявлено більше 30 шкідливих програм, що крадуть гроші

Російська антивірусна компанія “Доктор Веб” повідомила про виявлення великої кількості шкідливих програм у офіційному онлайн-магазині додатків Android Market. Після звернення фахівців “Доктор Веб” в компанію Google шкідливі додатки були оперативно видалені з Android Market.

В Android Market було виявлено більше 30 шкідливих програм, що крадуть гроші

Усі виявлені програми відносяться до сімейства троянців Android.SmsSend, здатних відправляти SMS-повідомлення на платні номери без згоди користувача. Принцип дії даних зловмисних програм цілком стандартний. Після запуску програми користувачеві демонструється текст, що говорить про те, що власник мобільного пристрою погоджується з якимсь умовами, причому сама угода з переліком цих умов, як правило, відсутня.

Хитрість у тому, що останнє слово в цьому тексті є гіперпосилання на сторінку з ліцензійною угодою і ніяк не виділяється на тлі навколишніх слів. Відповідно, після підтвердження згоди натисканням на відповідну кнопку додаток негайно спробує відправити платне SMS-повідомлення?

Для поширення загрози зловмисники використовували цікаву схему: більшість шкідливих програм позиціонувалися ними як програми – каталоги зображень, що дозволяють змінювати фоновий малюнок Робочого столу Android. Тематика запропонованих картинок найширша: від комп’ютерних ігор до фотографій природи.

Серед інших шкідливих програм були і досить оригінальні. Наприклад, програма для складання гороскопів, дієт, додаток-ліхтарик та інші. Крім того, в ключових словах, які розробники додають в опис програм, часто поміщаються популярні словосполучення, не пов’язані з цим продуктом, наприклад, назви популярних ігор, таких як Angry Birds. У результаті посилання на подібні програми потрапляли в перші рядки результатів пошуку по каталогу Android Market.

Примітно, що буквально днями глава підрозділу Google по роботі з відкритим ПО Кріс Дібона у своєму блозі на Google + назвав антивірусні компанії шарлатанами і шахраями, звинувативши їх у тому, що вони грають на страхах користувача і продають абсолютно не потрібний “захист” для мобільних платформ Android , RIM і iOS.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: