Сучасні пенсійні афери

Сивина в голову – біс у ребро. На 260 тисяч гривень надурили Пенсійний Фонд аферисти.

60-річний чернігівчанин налагодив злочинну схему. За підробленими документами він і ще два спільники одночасно отримували пенсію в кількох областях. Шахраї діяли впродовж двох років. Розкрити їхні махінації вдалося черкаським УБОЗівцям. Усі подробиці пенсійних афер, дивіться в наступному сюжеті.

Жадібність пенсіонерів згубила. Працівники одного з черкаських банків запідозрили неладне. На виготовлення пластикової пенсійної картки клієнт надав підроблені документи. Банкіри звернулися до УБОЗівців. Коли правоохоронці копнули глибше, викрили пенсійну аферу.

Ігор Корнєєв, начальник УБОЗ УМВС України в Черкаській області: «Ми встановили одного із громадян, який у районі намагався незаконно отримати гроші. Ми його затримали. Від розповів про ще 2 фігурантів цієї справи. Ми виїхали в Чернігівську область, там їх і затримали. Але ми думаємо, що це тільки початок, їх більше. Бо їм, я вважаю, допомагали і працівники Пенсійного Фонду та інші державні службовці, які будуть за співучасть відповідати перед законом».

Організував злочинну схему для додаткових пенсій собі та спільникам 60-річний чернігівчанин. За підробленими печатками, штампами та бланками махінатор виготовляв документи. Відтак шахраї отримували пенсії одночасно у восьми, а то і більше областях, підрахували правоохоронці.

Затриманий: «Это хобби такое».

Затриманий: «Я деньги не держал даже в руках. Я открывал только карточки. Кто их получал?! Я получал вознаграждение за то, что съездил. Письменный отчет за проделанную работу – и 300 грн.».

За 2 роки підприємливі пенсіонери незаконно отримали, як мінімум, 260 тисяч гривень.

Ігор Каспрук, оперативний працівник УБОЗ УМВС України в Черкаській області: «С помощью клише и бланков они изготовляли и использовали поддельные документы о месте жительства, по которым в органах Пенсионного Фонда получали пенсии практически на территории всех областей Украине. Вот, к примеру, эти 4 виды на жительство выписаны на разные фамилии, а у них практически одна и та же фотография. Данное лицо получало пенсию на территории Украины».

Від злодіянь затримані не відхрещуються. За ґратами нині троє шахраїв. Серед них і росіянин, що вже має судимість. Правоохоронці шукають можливих спільників. Проти нечистих на руку пенсіонерів уже порушили кримінальну справу. Як їхню провину доведуть, то волі нинішні затримані ризикують не бачити наступне десятиліття.

За матеріалами ТРК “ВІККА”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: