У Японії суд залишив у силі смертний вирок члену “Аум Сінрікьо”

Сейіті Ендо грав ключову роль у виготовленні газу зарину для терактів.

Верховний суд Японії в понеділок, 21 листопада, відхилив апеляцію члена секти “Аум Сінрікьо” Сейіті Ендо, засудженого в 2004 році до смертної кари за теракт у токійському метро.

У справі про теракт в токійському метро було винесено 12 смертних вироків
У справі про теракт в токійському метро було винесено 12 смертних вироків

Ендо, який входив до керівництва секти, “грав ключову роль у виготовленні газу зарину, повністю віддаючи собі звіт в тому, для чого він буде використаний”, йдеться у рішенні суду.

За законами Японії, у Сейіті Ендо залишається можливість протягом 10 днів оскаржити рішення Верховного суду. Проте подача апеляції є суто технічною процедурою, і рішення Верховного суду переглянуте не буде.

Сейіті Ендо став останнім з 189 членів “Аум Сінрікьо”, чия справа була розглянута в усіх судових інстанціях Японії. Всього у справі про теракт в токійському метро було винесено 12 смертних вироків. До страти через повішення був засуджений і лідер “Аум Сінрікьо” Сьоко Асахара. У вересні 2006 року Верховний суд Японії відхилив останню апеляцію Асахари, проте вирок у виконання поки не приведений.

В результаті теракту з використанням газу зарину, влаштованого “Аум Сінрікьо” в токійському метро в 1995 році загинули 13 людей, кілька тисяч постраждали.

У 1994 році члени секти розпорошили зарин в місті Мацумото, тоді загинули вісім чоловік. Сейіті Ендо, як встановило слідство, брав участь у виготовленні зарину для обох терактів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: