Футболом займется прокуратура

УЄФА знову заявив про свою рішучість у боротьбі з договірними матчами й підкреслив необхідність тісного співробітництва футбольних властей і правоохоронних органів із метою протистояння зростаючій загрозі цього пагубного явища в спорті.

УЄФАЦей заклик був озвучений на конференції в Ньоні, яку організували УЄФА та Міжнародна Асоціація Прокурорів (МАП). Форум був присвячений важливій темі боротьби з шахрайством у спорті. В дводенних дебатах узяли участь чиновники МАП, УЄФА, світового футбольного органу ФІФА, а також державні прокурори, офіцери з боротьби з корупцією й офіцери поліції.

Учасники конференції зосередили свою увагу на шахрайстві в рамках спортивних заходів із чіткою регламентацією. Особливий акцент був зроблений на темі договірних матчів та іншої кримінальної діяльності, пов’язаної з футболом або іншими видами спорту й спрямованої на неправомірний вплив на спортивний результат із метою отримання фінансової або іншої вигоди.

У Ньоні обговорили рівень співробітництва між офіційною спортивною владою та органами державного обвинувачення, а також шляхи можливого зміцнення зв’язків у цьому напрямку. Конференція стала відправною точкою в процесі, кінцевою метою якого є створення директивних матеріалів для прокурорів і спортивної влади, що регулюють їх діяльність у боротьбі з конкретним типом правопорушень й забезпечені всебічною підтримкою УЄФА та МАП, повідомляє uefa.com.

МАП є єдиною світовою асоціацією прокурорів. Вона була заснована в 1995 році й зараз нараховує понад 130 членів-організацій із понад 90 різними юрисдикціями, що представляють всі континенти, а також безліч індивідуальних членів. Одне з завдань МАП – пропаганда ефективного, справедливого, неупередженого та раціонального судового переслідування кримінальних злочинів.

На порядку денному конференції в Ньоні були такі теми, як судове переслідування за випадками організації договірних матчів, потрапляння шахрайства в спорті під правове поле, ставки в грі на тоталізаторі, співробітництво спортивної влади та правоохоронних органів. Серед виступаючих на форумі були юристи УЄФА, прокурори з різних країн Європи, представники Європолу, Євроюсту, Ради Європи та національних футбольних асоціацій.

Семінар дозволив УЄФА нагадати про слова президента Європейського футбольного союзу Мішеля Платіні, який нещодавно говорив про смертельну небезпеку, що загрожує спорту з причини самого існування договірних матчів. Також на конференції УЄФА підтвердив свою політичну лінію неприйняття відносно тих, хто спійманий при спробі вплинути на результат матчів.

«Боротьба з договірними матчами та корупцією, безумовно, входить у число першочергових завдань УЄФА, президента УЄФА та Виконавчого комітету УЄФА на найближчі роки, – заявив генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно. – Наша робота – захищати футбол. Наш обов’язок – докладати всі можливі зусилля для боротьби з корупцією та викорінення цієї зарази з футболу».

«Очевидно, якщо в уболівальників складається враження, ніби результат матчу визначений ще до його початку, то це сильно б’є по духу футболу або будь-якого іншого виду спорту, – додав він. – Ми робимо все можливе, щоб ефективно боротися з договірними матчами, але нам також потрібна підтримка з боку правоохоронних органів і влади. Ми повинні працювати разом, діяти рішуче й спільно».

Неодноразово на семінарі наголошувалося, що в спортивних організацій немає юридичних повноважень і можливостей самим боротися з цією проблемою, тому їм потрібна допомога органів державної влади.

«Договірні матчі компрометують чесність турнірів, наносять шкоду соціальним, педагогічним і культурним цінностям спорту, підривають його економічну роль», – сказав головний юрисконсульт УЄФА з питань ділової етики та нормативно-законодавчих актів П’єр Корню. «Небезпека стає все серйознішою», – підкреслив він, звернувши особливу увагу на бурхливий розвиток букмекерського ринку та онлайн-тоталізаторів, а також на причетність до справи організованих злочинних груп, що прагнуть отримати величезну фінансову вигоду.

Цього року Виконавчий комітет УЄФА підтвердив свою рішучість боротися з цим згубним явищем, схваливши звіт своєї робочої групи по грі на тоталізаторі та боротьби з договірними матчами. В ньому пропонуються способи, як Європейський футбольний союз може вирішувати цю проблему, наприклад, за допомогою установи пан’європейської мережі офіцерів з боротьби з корупцією.

Крім того, УЄФА створив систему виявлення шахрайства під час гри на тоталізаторі, яка 24 години на добу веде спостереження за футбольними матчами на території Європи, а саме – за всіма турнірами під егідою УЄФА, двома вищими дивізіонами й кубками всіх 53 національних асоціацій. Під час фінальних стадій чемпіонатів Європи серед юнаків та дівчат УЄФА проводить для них заняття, на яких розповідається про небезпеки договірних матчів.

Учасникам семінару також розповіли, що в рамках боротьби з договірними матчами УЄФА підтримує Європейський союз та Раду Європи, співпрацює з міжнародними органами, такими як Інтерпол та Європол, а також із букмекерськими конторами й іншими спортивними організаціями.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: