У США розкрита одна з найзухваліших корупційних схем в історії держзакупівель

Правоохоронні органи США викрили одну з найбільш зухвалих корупційних схем в історії державних підрядів. Про це повідомила газета The Washington Post.

“Дана схема просто приголомшує своєю масштабністю, – заявив прокурор округу Колумбія Рональд Мечен. – При уявній простоті вона змогла завдати величезних збитків державі. Я думаю, злочинцям дійсно вдалося нас всіх здивувати”.

Починаючи з 2007 року четверо шахраїв, двоє з яких були військовослужбовцями Інженерно-саперного корпусу сухопутних військ США і могли впливати на розподіл державних підрядів, надавали приватним компаніям послуги в оформленні контрактів, укладених на неконкурентній основі. Простіше кажучи, вони направляли вигідні федеральні замовлення в руки тих бізнесменів, хто їм більше за це платив.

За весь час махінацій учасники злочинної групи в якості хабарів отримали близько 20 млн доларів. Ці гроші вони витрачали на дорогі апартаменти, ексклюзивні автомобілі, колекційний алкоголь і перельоти першим класом по всьому світу.

При цьому, за словами представників правоохоронних органів, “зупинятися на досягнутому” злочинці не збиралися і з часом лише нарощували масштаби своєї діяльності.

Так, у найближчі дні вони збиралися значно поліпшити свій стан, за попередньою змовою направивши державний контракт вартістю 780 млн доларів приватній фірмі, яка за це пообіцяла їм велику “винагороду”.

Однак цим планам не судилося збутися. У результаті злагоджених дій більш 100 співробітників правоохоронних органів в минулий вівторок, 4 жовтня, всі члени кримінального співтовариства були затримані. Їм пред’явлені звинувачення в корупції, шахрайстві і діях, які призвели до скоєння економічних злочинів.

Рішення про їх утримання під вартою до суду буде прийнято в четвер, 6 жовтня.

За матеріалами NEWSru.com

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: