У США невідомі обрізають сектантам бороди і волосся

В американському штаті Огайо влада веде розшук злочинців, які вчинили серію курйозних нападів на житла членів секти аманітів. Зловмисники, озброєні ножицями, зазіхають тільки на розкішні довгі бороди віруючих.

У США невідомі обрізають сектантам бороди і волоссяПошуками “цирульників-гвалтівників” займаються шерифи округів Джефферсон, Керолл, Холмс і Трамбулл. Саме на цих територіях відбувалися напади на аманітів, яких також називають амішами. За попередньою версією, напади стали відбуватися після розколу всередині секти. З цієї причини шукати шалених цирульників слід серед крила аманітів, що від’єдналися.

Так, в окрузі Холмс натовп з 27 чоловіків вломився в будинок, де проживає сім’я аманітів з п’яти чоловік. Мешканці обох статей зазнали наруги ножицями – усім зістригли волосся на голові. Крім того, чоловіки позбулися своїх борід. Серед постраждалих є 13-річна дівчинка і 74-річний старий, деяким жертвам були нанесені легкі травми.

Приблизно три тижні тому схожий інцидент з насильницькою стрижкою стався в окрузі Трамбулл. У процесі розслідування з’ясувалося, що до нього причетні сектанти з клану Берггольц, які проживають в окрузі Джефферсон. Вони викрали зістрижене волосся і привезли їх своєму лідеру Сему Маллет на доказ, що його накази свято шанують і виконують, пояснив шериф округу Джефферсон Фред Абдалла.

А перший випадок насильницької стрижки стався ще 6 вересня. Тоді група сектантів із шести чоловіків і шести жінок увірвалася в будинок літніх амішів, повалила їх на підлогу і підстригла. За словами постраждалої 57-річної жінки, над нею з чоловіком знучалися власні сини і зять.

Інший епізод стався наприкінці вересня, коли аманіт насильно позбавив бороди брата своєї дружини, що приїхав у гості.

Зазначимо, що аманіти або аміши надають волоссю особливе релігійне значення. Як пояснив фахівець з амішів з коледжу в Елізабеттаун Дональд Крейбілл, для сектантів насильне зрізання волосся особливо принизливо. Згідно з традиціями амішів, після вступу в шлюб чоловікам необхідно відпускати бороди, а жінкам забороняється стригти волосся.

Разом з тим експерт відзначив, що аміши вкрай рідко проявляють агресію один до одного. Так що нинішній спалах насильницького бородобриття носить безпрецедентний характер.

За словами шерифа округу Холмс Тімоті Зіммерлі, причину облав з насильницької масової стрижкою слід шукати в релігійних суперечках серед 20 громад аманітів.

Щоб вийти на слід злочинців, поліцейські обшукують дитячі карети (“баггі”) і підводи, на яких пересуваються аманіти. Однак поки розслідування йде туго. Поліцейські нарікають, що аманіти насилу йдуть на контакт з ними, це, в свою чергу, заважає пошуку доказів.

У 2007 році клан Берггольц опинився в центрі скандалу. Тоді в громаді була жорстоко зґвалтована 12-річна дівчинка і в поліції не виключали, що аманіти приховують інші аналогічні злочини.

Тоді ж главу секти Маллет запідозрили в диктаторських замашках і в прагненні повністю підпорядкувати своїй владі віруючих.

Аміши є найбільш консервативними прихильниками протестантського руху менонітів. Релігійні фанатики не сприймають сучасні технології і комфорт у побуті й одязі. Багато амішів не користуються електрикою і автотранспортом. Вважається, що в північно-східній частині США та деяких провінціях Канади проживає близько 250 тисяч аманітів.

Відзначимо, що, наприклад, Міністерство культури Ірану затвердило список дозволених чоловічих зачісок . Зачіски, належні благочестивому громадянину Ісламської Республіки, наочно продемонстровано на плакатах із фотографіями коротко стрижених моделей – анфас і в профіль.

Відповідно до ісламської традиції, жінки повинні носити довге волосся, яке, втім, має бути приховане від очей сторонніх. Іранська поліція регулярно проводить облави і затримує жінок у вузькому одязі та легковажних накидках на головах і чоловіків в джинсах з низьким поясом і довгим волоссям.

За матеріалами NEWSru.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: