У Росії посилюють відповідальність за автопідстави на дорогах

Державна Дума розгляне поправки до КК, згідно з якими може бути розширена стаття про шахрайство. За так звану підставу на дорозі в разі прийняття поправок шахраї тепер можуть отримати реальний термін.

У Росії посилюють відповідальність за автопідстави на дорогахКримінальні бізнесмени давно знайшли свою нішу в симулювання автомобільних аварій. У них є і свої люди в місцевих ГІБДР, і свої люди в страхових компаніях.

Один із простих способів розводу: “Ти винен (не тримав дистанції, не поступився дорогою – вибирай на смак). Даішник тебе зробить винним, страхова компанія за тебе виплатить, але потім ти п’ять років будеш розплачуватися за цю виплату”. І всі ці аргументи цілком реальні. Найчастіше даішники не завжди вивчають всі подробиці ДТП, а страховики, як правило, віддають перевагу саме їх думку як остаточну. При цьому довести шахрайство складно, але тим не менш, реально, тим більше, якщо це дозволятиме доказова база та Кримінальний кодекс.

На думку депутатів, якщо відповідальність за автопідстави буде збільшена в рази, то, швидше за все, кількість охочих взяти участь в цьому бізнесі помітно скоротиться.

За новим законопроектом пропонується виділити окрему статтю за умисне створення ДТП з метою вимагання та встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років. У випадках вчинення його групою осіб за попередньою змовою або з заподіянням тяжкої шкоди здоров’ю потерпілого – до 10 років.

За матеріалами Колеса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: