Сайти фінансових пірамід можуть заблокувати за рішенням суду

Ажіотаж навколо діяльності МММ-2011 посилюється – народні депутати пропонують зобов’язати інтернет-провайдерів блокувати доступ до сайтів компаній, що надають фінансові послуги без ліцензії.

Інтернет-провайдери згодні обмежувати доступ абонентів до веб-ресурсів порушників, але у самій системі МММ-2011 готові працювати і без сайту – використовуючи тільки особисті зв’язки учасників. Нова норма також може бути застосовна до веб-сторінок інших компаній – тих, що працюють на ринках Forex і здійснюють “покупки у групах”, інформує Кореспондент.

Парламент підключився до боротьби з фінансовою пірамідою МММ-2011 у легітимності якої раніше засумнівалися чиновники Держфінпослуг та Антимонопольного комітету, а також ПриватБанк, Народні депутати О.Фельдман (Партія регіонів) та О.Гейман (група Реформи заради майбутнього) запропонували розширити у ст. 39 закону Про телекомунікації повноваження операторів і провайдерів телекомунікацій. Тепер вони “зобов’язані на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензій”, сказано у проекті N9232, оприлюдненому у п’ятницю на сайті парламенту.

У системи МММ-2011 є сайт, однак він знаходиться у доменній зоні. Com – поза українською юрисдикцією – і не може бути закритий. Після прийняття закону Держфінпослуг зможе через суд закрити українцям доступ до веб-ресурсу системи, яка не має ліцензії. Зокрема, інтернет-провайдери заблокують доступ до веб-сторінки МММ-2011, а телефонні оператори – до номерів фіксованого чи мобільного зв’язку організації.

“Це зробить неможливою діяльність фінансових пірамід в Україні для обману легковажних громадян через інтернет-ресурси”, – вважають депутати. Досі оператори обмежували доступ абонентів до сайтів лише у випадку поширення останніми дитячої порнографії.

Провайдери готові до виконання нової норми, якщо вона вступить у силу. “Технічна можливість обмеження доступу за умови надання судом відповідного рішення і конкретної адреси ресурсу дійсно існує. Виконання закону не потребуватиме додаткових витрат з боку провайдера”, – розповів прес-секретар телекомунікаційної групи Vega Андрій Воловник.

Втім, засновник МММ-2011 не побоюється проблем у зв’язку з можливим блокуванням його сайту. “Немає нічого складного у тому, щоб через проксі-сервери потрапити на будь-який ресурс. Цього тільки депутати Партії регіонів, напевно, не знають. Нехай узаконять свій непрохідний ідіотизм, а потім я його прокоментую”, – заявив Сергій Мавроді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: