Продовжено мораторій на приватизацію гуртожитків

Верховною Радою України продовжено мораторій на приватизацію гуртожитків.

У другому читанні і в цілому прийнятий закон № 8678 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового удосконалення забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків)”.

За нього проголосували представники і провладної більшості, і опозиції.

Зокрема, як пояснив нардеп від фракції Партії регіонів Ярослав Сухий, цей закон був прийнятий, тому що мораторій на приватизацію гуртожитків не працював.

«Гуртожитки приватизувалися разом з людьми. Часто було, що якийсь шахрай у змові з іншим шахраєм – директором підприємства, якому належав гуртожиток, викуповував будівлю, незважаючи на те, що там жили люди. І ось що ця паскуда робила далі: він підвищував вартість послуг настільки, щоб люди не могли платити. Наприклад, у Запоріжжі, людям на місяць виставляли рахунок 600-900 грн. Мета була – вижити всіх, перепрофілювати гуртожиток, зробити з нього малосімейки, офіси, бордельєро і так далі», – сказав він.

Сухий додав, що після того, як людям дали право приватизувати кімнати в гуртожитках, господарі гуртожитків почали виселяти людей, які не мають відношення до підприємства-господаря, наприклад, поселених туди «за листом» Міносвіти, МВС та т.д.

«Колись давно так поселяли і людина, проживши там десятки років, обжившись, хоче приватизувати кімнату, а їй відмовляють. От щоб цього всього далі не було, ми прийняли цей закон, наклали мораторій, якщо не помиляюся на п’ять років, на приватизацію гуртожитків, цілісного комплексного майна», – зазначив депутат.

Він також уточнив, що мешканці гуртожитків мають повне право продовжувати приватизувати кімнати.

У свою чергу, опозиційний міністр соціальної політики та праці, бютівець Андрій Павловський пояснив, що фракція «БЮТ-Батьківщина» проголосувала за цей закон, оскільки підтримується заборона на виселення людей з гуртожитків. «Якщо люди живуть в гуртожитку якийсь час, у них є малолітні, неповнолітні діти, їх не можна виселяти. Якби мораторій не був продовжений, то людей можна було б виселяти за спрощеною процедурою, буквально за кілька днів», – підкреслив нардеп.

Павловський нагадав, що в Україні більше 1 млн. громадян проживають у гуртожитках. «Якби їх усіх виселили, виникла б гостра соціальна проблема, і до армії безробітних додалася б ще армія бездомних. Ви самі розумієте, які серйозні наслідки це могло б мати», – підсумував Павловський.

За матеріалами «ForUm»

1 thought on “Продовжено мораторій на приватизацію гуртожитків

  1. Більшого хамства від брехливого павловського і годі чекати. Голосування проводилося поіменне. Фракція БЮТ в Парламенті нараховує 105 чоловік. Із них присутніх в залі під час голосування за законопроект було 50 чоловік. Із присутніх жодний БЮТОВЕЦЬ не голосував. Також відмовився голосувати Арсеній Яценюк, Анатолій гриценко, петро Ющенко і т.д. Зайдіть на сайт ВРУ і самі переконаєтеся. Аргументація була одна, мною розроблений аконопроект було подано через партію Регіони, через опонентів бютовців і саме із-за цієї причини вони відмовилися голосувати. Їхні падлючі амбіциї стали вище людських долей. Так хто є насправді ці бютовці після такого діцства ?!? Думаю що кожен сам дасть їм оцінку.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: