Мавроді і «МММ» тепер в Києві: вкладників вже близько 200 тисяч

Сумнозвісна фінансова піраміда «МММ» Сергія Мавроді повернулася в Україну. У Києві стали масово з’являтися білборди з її рекламою. При цьому …

… На щиті людина в чорному, схожа на Мавроді, сидячи на купі грошей, попереджає: фінансові піраміди небезпечні для вашого фінансового здоров’я. Тільки за останній місяць, за даними представників «МММ», в Києві з’явилося близько 200 тис. вкладників. Нагадаємо, в результаті діяльності Сергія Мавроді і його фінансової піраміди в 90-х роках постраждало, за різними оцінками, 10-15 млн. чоловік. 50 покінчили життя самогубством. Самого Мавроді заарештували. На початку цього року «МММ» відродилося в Москві, а зараз плавно перекочувала до Києва, повідомляє «Сегодня».

New-піраміда

Що скандальна піраміда повернулася, підтвердив сам Мавроді. «Так, кількість українських учасників вже зараз обчислюється сотнями тисяч, і темпи тільки ростуть. Українців повно. А буде ще більше», – сказав Мавроді. У своєму блозі він написав, що «МММ» – справжнісінька піраміда, і втратити кошти можна в будь-який момент. Тобто до нього, якщо що, ніяких претензій.

У Києві нині працюють осередки «МММ», їх керівники – «десятники», «сотники», «тисячники». Це люди, які під патронатом Мавроді рекламують в Україні «фінансове благополуччя».

«Людина робить свій внесок під мінімум 20% на місяць. Це може бути і 30%, і 40%. Залежить від терміну вкладу. Пенсіонерам та інвалідам ми пропонуємо ще 10%-ву надбавку. Вклади наші дуже швидко ростуть», – запевняє “десятник” Сергей Коваленко. – Відсотки додаються вже до нової залишкової суму на рахунку (мабйть, виходить “капіталізація” – ред. Lohotron.in.ua).  Вклавши, наприклад, 1 тис. грн. під 20%, через місяць на своєму рахунку ви виявите 1200 гривень, а в наступному вже 1440. Працює схема за принципом піраміди. Вклади нових учасників виплачуються старим учасникам. Також можна залучати вкладників. Набираєш 10 осіб, стаєш «десятником» і отримуєш з усіх вкладів 10%”. «Десятник» відкриває рахунок у банку. Цей рахунок він має право використовувати тільки в операціях по системі. На рахунок вкладник переводить гроші. Звітує перед усіма членами і вищестоящими керівництвом – «сотниками», «тисячниками», а ті – перед Мавроді. «У Києві дуже багато тисячників. А реально вкладників – близько 200 тисяч. Але нарікань поки не було. Просто система тільки набирає обертів », – розповів «десятник» Юрій Адамек.

Де “развод”

Українське законодавство не забороняє фінансові піраміди, тому «лохотрону», як такого, тут немає. Мавроді навіть порівнює свій «МММ» з банками. Але фінансисти і банкіри попереджають, що все може розвалитися в будь-який момент.

«Банк – це не піраміда. Він живе за чітко обумовленим правилами, його контролює НБУ, інші структури. У будь-який момент можна подивитися реальний стан справ. А «підступ» піраміди в тому, що неможливо перевірити, скільки грошей на її рахунку, прозорість операцій. Вигадано це чи ні», – розповів глава наглядової ради банку «Центр» Олександр Охріменко.

За його словами, піраміда існує до тих пір, поки вливаються великі суми в рекламу і, відповідно, залучаються нові вкладники. «Якщо будуть нові потоки вкладників – піраміда може існувати роками. Але якщо процес зупиниться – з людьми треба буде розплачуватися, а гроші брати не буде звідки».

Фінансисти вважають, що є ще два чинники, через що можуть розвалюватися піраміди. «Засновник піраміди вважає, що він вже достатньо зібрав грошей, і ховається. Також важливий фактор – економічна ситуація в країні. У якийсь момент люди можуть просто кинутися забирати вклади. Хтось виграє, але більшість все одно програє», – говорить фінансист Алан Мечников.

Так, через велику ймовірність краху, російська влада заборонили будь-яку рекламу «МММ»-2011.

У КМДА ж поки не отримували жодної скарги на піраміду. «Коли вони з’являться – будемо розглядати заборону реклами піраміди. Але за рекламу несе відповідальність рекламодавець, а не місто », – сказали в мерії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: