Іранський аферист вкрав у банків $ 2,6 млрд

Іранський аферист вкрав у банків країни близько 28 трильйонів іранських ріалів (2,6 мільярда доларів).

Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на матеріали, що опубліковані в іранських ЗМІ 11 вересня 2011 року. Гроші ж, шахрай викрадав впродовж двох років, користуючись підробленими акредитивами.

Таким чином, йому вдалося придбати кілька великих активів, серед яких є одна з найбільших сталеварних компаній Ірану Khouzestan Steel.

Як зазначають іранські ЗМІ, шахрай продумав досить складну схему афери самостійно, але реалізовував її за допомогою спільників. Йому вдалося обдурити щонайменше вісім іранських банків.

За словами представника влади Ірану, ця афера за масштабом виявилася “безпрецедентною” для країни. Один з іранських політиків заявив, що подібна афера є яскравим прикладом небувалої корумпованості державних та банківських чиновників.

Зі слів глави судової системи Ірану аятоли Садека Ларіджані, всіх учасників афери заарештовано. Більш детальну інформацію Ларіджані надати відмовився. Також невідомо, чи вдалося банкам хоча б частково повернути вкрадені гроші.

У рейтингу міжнародної організації Transparency International, що досліджує рівень корупції в різних країнах світу, Іран займає 146 місце з 178.

За матеріалами Новинар

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: