Як не помилитись при купівлі заміської нерухомості?

З кожним днем ​​все більше людей придбаває заміську нерухомість, проте, як це не сумно, кількість неправильно оформлених угод не зменшується.

Сьогодні поговоримо про те, які документи потрібно питати у продавця і які типові помилки роблять покупці заміського житла.

Так що ж потрібно знати, щоб не потрапити в халепу?

З усіх правил покупки заміського житла частіше за інших нехтують документами, що стосуються права власності на землю і на будинок. Покупці забувають переконатися в тому, що права власності продавця на землю і будинок правильно оформлені і зареєстровані. Дуже поширена ситуація, коли земельна ділянка належить продавцю не на правах власності, а на праві довічно успадкованого дарування. У цій ситуації закон не дає можливості новому господареві згодом продати дану ділянку, та й сам договір купівлі-продажу будинку на такій ділянці навряд чи зареєструють.

Характерна й інша ситуація. Покупець набуває будинок шляхом угоди купівлі-продажу земельної ділянки, на якій дана будова розташована. Однак, оскільки будинок не зареєстрований продавцем, він вважається самовільно побудованим, і зареєструвати його новий власник просто не зможе. Принаймні, без судів і довгих митарств у державних органах.

А що стосується шахрайства при операціях із заміськими будинками, то найбільш типовий приклад – це продаж земельних ділянок і будинків по підробленій довіреності. Тому, купуючи таку нерухомість за дорученням, завжди необхідно перевіряти її справжність у нотаріуса і реальність існування довірителя. Також необхідно зв’язатися з довірителем і перевірити, чи живий він і чи справді видавав довіреність.

Т. б. яким би переконливим до вас не був продавець, як би не рекомендували вам його хороші знайомі, ні за яких обставин не можна залишати без уваги документи на будинок і землю.

Отже, при покупці заміської нерухомості необхідний наступний набір документів:

1. Правовстановлюючі документи на будинок.

Перш за все це свідоцтво про державну реєстрацію права власності на будинок. Крім того, сюди відноситься акт комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта в тому випадку, якщо будинок був побудований продавцем. Їх можуть замінити документи, що підтверджують право власності продавця, що виникло на наступних підставах: договір купівлі-продажу, міни, свідоцтво про право на спадщину, дарування, свідоцтво про державну реєстрацію права.

2. Технічний паспорт домоволодіння.

Являє собою єдиний документ, в який повинні бути включені: план земельної ділянки, експлікація його площі, докладний опис будівель і споруд, конкретне призначення ділянки, технічний стан і сумарна вартість будівель. Такий документ видається обласними БТІ за місцем розташування нерухомості і повинен, природно, бути завіреним печаткою даного БТІ.

3. Технічний паспорт будівлі з поверховими планом на кожну будівлю, що перебуває на ділянці.

4. Виписка з будинкової книги.

У тому випадку, якщо будинок придатний для постійного місця проживання, необхідна виписка з будинкової книги про зареєстрованих на даній площі осіб. Навіть якщо в плани покупця не входить реєструватися в будівлі, що купується, виписка виявить, чи не купується нерухомість з «доважком» у вигляді сім’ї з трьох чоловік.

5. Правовстановлюючі документи на земельну ділянку, що підтверджують право власності на нього.

Земельна ділянка, на якій знаходиться будинок, повинен бути у продавця не тільки коректно оформлений, але і неодмінно бути у власності. Т. б. потрібно ідентифікувати саме право власності, а не право постійного користування або довічного успадкованого володіння продавця на зазначену ділянку. Для цього потрібні наступні документи: свідоцтво про державну реєстрацію права власності, договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину. А також документи, отримані в результаті приватизації землі: постанову глави адміністрації про надання ділянки у власність, свідоцтво про власність на ділянку.

6. Кадастровий план земельної ділянки.

Цей документ видається районними відділами управління Держкомзему і містить в собі план його кордонів, а також відомості про категорію земель, дозволене використання ділянки, її нормативну ціну, площу, відомості про правовласників. Крім того, потрібно впевнитися у відсутності заборон, арештів та ін. на землю.

Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: