У дипломі Аделаджі, що вимагає перевести його справу на йоруба, п’ятірка з російської мови

Представники обдурених вкладників King’s Capital обурені вимогою пастора церкви «Посольство Боже» Сандея Аделаджі перевести 200 томів кримінальної справи з української на мову йоруба.

Представники вважають, що пастор «валяє дурня» – він знає кілька мов і вів передачі на українському телебаченні. Про відмінне знання Аделаджею російської мови свідчить і диплом Мінського держуніверситету, повідомляє Фокус.ua.

25 серпня під час розпорядчого засідання Дніпровського суду, де у справі про фінансову піраміду King’s Capital розпочався процес над пастором церкви «Посольство Боже» Сандеєм Аделаджею, його захист несподівано заявив клопотання, нібито пастор не розуміє звинувачення.

Адвокат Аделаджі Андрій Федур вимагає, щоб усі 200 томів кримінальної справи перевели на рідну мову Аделаджі – йоруба. Представники обдурених вкладників King’s Capital вважають такий хід адвокатів спробою затягнути судовий розгляд справи.

У розпорядження Фокус.ua надійшла копія диплома Аделаджі з одними п’ятірками: не тільки з російської, а й з літератури та інших гуманітарних предметів, які викладалися в Мінському державному університеті зовсім не мовою йоруба.

Фото з архіву Івана Боднарука

– Обвинувачений пастор закінчив у 1992 році Мінський державний університет з червоним дипломом, прекрасно володіє українською та російською мовою, – каже Іван Боднарук, представник кількох десятків потерпілих колишніх прихожан церкви. – Є протоколи його допитів, де він каже, що розуміє запитання слідчого і не потребує перекладача.

За словами Боднарука, адвокат пастора, крім перекладу справи на мову йоруба, зажадав, щоб двох протеже Аделаджі – Колесникова і Голованова, колишніх топ-менеджерів лопнувшої фінансової піраміди King’s Capital, звільнили з Лук’янівського СІЗО на підписку. Суд відхилив всі клопотання Федура і призначив засідання по суті на 13 вересня.

Самого Аделаджі 25 серпня в суді не було. Якщо попереднє слухання допускається проводити без обвинуваченого, то вже у вересні Аделаджа зобов’язаний з’явитися в суді. Якщо його не буде, сторона потерпілих загрожує звернутися до суду, щоб пастора взяли під варту.

Нагадаємо, Сандея Сунканмі Аделаджу звинувачують в створенні злочинної організації King’s Capital, яка під дахом церкви «Посольство Боже» виманювала у прихожан великі суми. Зараз слідчим МВС вдалося довести лише невелику частину збитків – близько 80 млн. грн. Потерпілими у справі визнані 618 осіб. Кримінальну справу проти Аделаджі було направлено до суду в кінці липня 2011 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: