Торгівля викидами СО2 – принада для шахраїв

Торгівля викидами СО2 є зброєю ЄС проти глобального потепління. Але сертифікати на викиди – принада для шахраїв. У Франкфурті у понеділок, 15-го серпня, починається суд у справі “податкової каруселі з СО2”.

На франкфуртському процесі, що починається у понеділок, розглянуть справу так званої «податкової каруселі» довкола торгівлі викидами СО2. Зловмисники, як підозрюють, купували за кордоном сертифікати на викиди СО2, а потім багаторазово перепродавали їх, так, щоб ніхто вже не міг простежити весь ланцюг. У підсумку держава мала повертати їм податок з обігу, який вони спочатку не платили. За допомогою сертифікатів вартістю мільйон євро за такою схемою можна одержати майже двісті тисяч євро прибутку за рахунок платників податків, а потім почати цю гру знову. Торгівля сертифікатами відбувається швидко, достатньо лише натиснути клавішу на клавіатурі комп’ютера, що дає можливість шахраям дуже швидко одержувати величезні прибутки.

Поле для гри – широке

Такі податкові каруселі можна проводити і з іншими товарами, наприклад, наручними годинниками чи ай-фонами. Але саме торгівля сертифікатами на викиди СО2 особливо приваблює зловмисників. На підтвердження цих слів можна навести приклад того, що сталося у січні цього року. «Я знаходжуся тут, щоб повідомити, що ми закрили усі національні системи торгівлі викидами у всіх країнах-членах ЄС, оскільки було здійснено серію нападів на низку національних систем», – так Марія Кокконен, речниця єврокомісара з питань захисту клімату пояснювала журналістам наслідки масштабної хакерської атаки. Тоді зловмисники не лише проникли в системи торгівлі, а й встигли «заробити» мільйони. Метод кібертерористів скидався на дії звичайних гангстерів. За допомогою фальшивої тривоги про бомбу вони досягли того, що на празькій біржі, де торгують сертифікатами СО2, було проведено евакуацію. Під час усієї метушні зловмисники зробили все, що хотіли. Було вкрадено понад 1,3 мільйона сертифікатів, ринкова вартість яких складає понад 15 мільйонів євро. Майже одночасно з цим відбулися подібні напади на біржах у Греції, Естонії, Польщі, Австрії. Сукупні збитки становили близько 30 мільйонів євро. Єврокомісія тоді натиснула на гальма і тимчасово зупинила всю європейську систему торгівлі викидами.

Винахідливості не бракує

Ще одним гучним прикладом була крадіжка сертифікатів вартістю 23 мільйони євро в румунського цементного концерну. Зловмисники тоді заслали жертві комп»ютерний вірус. Злочинцям не бракує винахідливості у таких справах, використовують і так званий фітинг (коли надходить електронний офіційний лист нібито від справжнього підприємства, який виглядає точнісінько так само, як і справжній). Зокрема такого електронного листа одержав працівник фабрики з виробництва паперу в Нижній Саксонії. У цій кореспонденції від імені компанії, що займається інтернет-безпекою, містилися пропозиції поліпшення захисту від хакерів у сфері торгівлі викидами. Однак насправді “експерти з питань безпеки” самі виявилися зловмисниками, які позбавили підприємство 88 тисяч сертифікатів загальною вартістю понад мільйон євро.

За матеріалами dwworld.de

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: