«Скромний» шахрай

Співробітниками карного розшуку затримано шахрая, який за гроші обіцяв працевлаштування в неіснуючих установах.

Як повідомили в прес-службі Одеського міськУВС, зловмисник ввів в оману кілька десятків одеситів під приводом працевлаштування.

Минуло чимало часу, поки громадяни стали здогадуватися, що вони є жертвами шахрая і звернулися в міліцію – 46-річний чоловік майже три роки жив за чужий рахунок.

У ході досудового слідства співробітники міліції встановили, що ніхто з людей, що контактують з людиною, який представлявся Тельманом, не міг уявити, що перед ними – шахрай, тому що він створював враження солідної і надійної людини. Він не тікав, отримавши гроші, які потрібні нібито на оформлення документів, а, навпаки, збирав навколо себе людей, які проводили разом вільний час, вітали свого «благодійника» з днем ​​народження, а коли зустрічалися з ним в кафе, самі платили за чай або каву.

Шахрай жив скромно – грошима не смітив, навіть користувався громадським транспортом – трамваями і маршрутками. І це незважаючи на те, що суми грошей, які він брав з людей, становили від 600 доларів до 24 тисяч умовних одиниць. Точну суму, яку «назбирав» Тельман, поки не встановлено, так як обдурені ним люди продовжують звертатися в районні відділи міліції.

Багатьом громадянам шахрай обіцяв роботу в посольстві Туреччини, яке, за його словами, повинне було відкритися в Одесі. Він представлявся особою, якій доручили підібрати персонал – завідувача гаражем, водіїв, керуючого справами і т.п.

Аферист також обіцяв роботу в консульстві або представництві Азербайджану, про міфічне відкриття якого теж розповідав потенційним жертвам. Він навіть просив заповнити анкети, в які вписував азербайджанською мовою відомості про громадян. Своїх «клієнтів» він знаходив з особистих контактів. Постраждалі очікували роботу місяцями, довіряючи шахраєві, але не отримували ні посади, ні грошей.

В даний час відносно затриманого порушено кримінальну справу за ознаками статті 190 КК України («Шахрайство»). Співробітники міліції звертаються до громадян, які постраждали від протиправних дій даної людини, з проханням звертатися в органи внутрішніх справ за телефонами 779-42-02; 779-48-88; «102» або в районний відділ міліції.

 

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: