Пенсія за шахрайство

Сфальсифікувавши документи для виїзду за кордон, колишній майор міліції Євгенія Романів примудрилася 11 років одночасно жити у двох країнах. У Німеччині – у статусі іммігранта, користуючись різними соціальними виплатами. В Україні – “на папері”, отримуючи щомісяця пенсію за вислугу років.

Про зниклу печатку МВС та крадіжку в нюрнберзькому магазині

Ця історія почалася в кінці 90-х, коли з відділення паспортної реєстрації та міграційної роботи Шевченківського райвідділу міліції міста Львова пропала номерна печатка МВС. За даним фактом порушили кримінальну справу. Як основна версія розглядалася крадіжка: слідчі припускали, що печатка викрадена в злочинних цілях – для підробки та фальсифікації документів. Головними ж підозрюваними виявилися співробітники  відділення. У їх числі була майор міліції Євгенія Романів, яка займала на той час посаду старшого інспектора.

Проте час минав, а слідство тупцювало на місці. Закінчилося все тим, що кримінальну справу закрили за закінченням терміну давності. Таємниця “зникнення” печатки МВС так і залишилася б нерозгаданою, якби в Інтернеті на одному з німецьких сайтів не з’явилася інформація про кримінальні діяння іммігрантки з України…

– У цьому повідомленні йшлося про крадіжку в  нюрнберзькому  магазині елітної жіночої парфумерії, – розповідає співробітник відділу українського бюро Інтерполу у Львівській області Ігор Демчук. – Про те, що на місці злочину була затримана іммігрантка, громадянка України Євгенія Романів, яку до цього кілька разів “ловили” на крадіжках у супермаркетах і залучали через суд до адміністративної відповідальності. Ми зацікавилися цією інформацією, почали наводити довідки. Злодійка виявилася уродженкою Львова, колишнім співробітником Шевченківського райвідділу міліції.

Спритність рук

Під час перевірки правоохоронці з’ясували, що в Німеччині, в місті Нюрнберг, Євгенія Романів проживає з 2000 року. При цьому перебуває на постійному консульському обліку, має статус іммігранта і користується різними соціальними пільгами. І в той же час числиться зареєстрованою у Львові, отримуючи щомісяця пенсію за вислугу років.

– Насамперед ми звернули увагу на той факт, що Романів документи для виїзду за кордон на постійне місце проживання не оформляла, – продовжує Ігор Демчук. – Отже, до Німеччини вона поїхала без штампу “виїзд на ПМЖ”. Проте відразу виникало питання, як їй тоді вдалося стати в Німеччині на постійний консульський облік? Без штампу “виїзд на ПМЖ” або надання довідок про здачу внутрішнього паспорту та виписку з останнього місця проживання в Україну така процедура в принципі неможлива.

– Подальше розслідування показало, що ми маємо справу з кримінальним талантом. З’ясувалося, наприклад, що Романів як колишня посадова особа, яка мала першу ступінь допуску до секретної інформації, на той момент не мала права виїжджати на постійне місце проживання за кордон. Проте їй вдалося обійти закон. Також стало відомо, що протягом останніх трьох років перед від’їздом за кордон вона змогла оформити на себе п’ять закордонних паспортів і два внутрішніх паспорта (і що в цих двох документах вказаний різний вік). Ми припустили, що для того, щоб стати на постійний консульський облік, один внутрішній паспорт вона могла особисто здати в консульський відділ (така процедура також передбачена існуючими правилами). Щоб це перевірити, ми відправили запити в Міністерство закордонних справ України.

Шахрайство у великих розмірах

Повністю викрити свого колишнього колегу львівським правоохоронцям вдалося після відповідей з МЗС, коли стало відомо, що на постійний консульський облік у Генконсульстві України в Мюнхені Євгенію Романів взяли по закордонному паспорту, у якому стояв штамп “Постійне проживання. Країна – Німеччина “. Штамп був завірений номерною печаткою МВС – тієї самої, яка на початку 90-х була викрадена з відділення паспортної реєстрації та міграційної роботи Шевченківського райвідділу міліції.

– Завдяки вкраденій печатці  і сфальсифікованим документам Євгенія Романів 11 років одночасно мала прописку в двох країнах, – каже Ігор Демчук. – Для Пенсійного фонду України, за нашими підрахунками, її афера обійшлося більш ніж в 200 тисяч гривень. Тобто мова йде про шахрайство, скоєне у великих розмірах.

В даний час незаконну виплату пенсії Євгенії Романів припинено (гроші, як з’ясувалося, за дорученням отримували її родичі). Правоохоронці збирають за даним фактом матеріали для порушення кримінальної справи і одночасно перевіряють інших українських іммігрантів у Німеччині, які виїхали зі Львова в той же період, що й Євгенія Романів. Не виключається варіант, що кримінальна історія колишнього майора міліції – лише епізод у добре організованій злочинній схемі шахраїв, які наживаються на Пенсійному фонді, насправді набагато більше.

Р. S. На прохання правоохоронців ім’я та прізвище головної “героїні” змінені.

За матеріалами http://rg.kiev.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: