“Непривітна” Чехія: обережно, скрізь шахраї!

Чехія катастрофічно втрачає іноземних туристів. Власники готелів бідкаються, що серед гостей Праги та інших великих міст нема вже американців і канадійців. Фахівці припускають, одна з причин кризи – чеська негостинність.

Днями чеська торгівельна інспекція перевірила, як обслуговують чужинців ресторани та кав’ярні. Виявилося, що клієнтів, які не знають чеської мови, обслуга дурить “автоматично”, збільшуючи рахунок на десять відсотків.

Пояснення рестораторів, як зазначає інспекція, виглядають кумедно. Вони складають вину на самих іноземців, які не дають “на чай”, вважаючи, що рахунок передбачає і чайові. Об’єднання споживачів, яке ініціювало перевірки, твердить, що така практика – це чисте здирництво, оскільки геть ігнорується, залишився споживач задоволеним чи ні.

Злодії за кермом

Здирництвом давно “прославилися” й празькі таксисти. Цього тижня столичні поліцейські затримали водія, який ошукав свого австралійського пасажира на чотири тисячі крон (приблизно 165 євро). Однак причиною затримання було не ошуканство, а насильство, якого припустився таксист.

Кожен пражанин знає, що будь-яка поїздка містом не може коштувати кілька тисяч. Але того не знає японець або австралієць, який бере таксівку на празькому летовищі. Не знає він і того, що водій, побачивши іноземця, вмикає “турбо” – прилад, з яким лічильник працює вдвічі-втричі швидше.

Празька мерія воює з шахраями за кермом вже двадцять років, поліція має спеціальну бригаду з кодовою назвою “Таксі”… А результат? Більшає країн, туристичні довідники яких застерігають: “Чеські таксисти – злодії!”.

За матеріалами dw-world.de

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: