Кияни щосили скаржаться на циган

Проблема циганської злочинності залишається актуальною для столиці. За останні пів року в київське УМВС надійшло 144 заяви мешканців щодо неправмомерних дій з боку циган. Також скаржаться на ромів в місцеву службу допомоги киянам «Call-центр».

Як розповів керівник відділу зі зв’язків з громадськістю ГУМВС Києва Володимир Поліщук, нині в центральних районах циган стало значно менше. З настанням літа вони переїхали в передмістя. Правда, і там роми не дають спокою мешканцям. До служби допомоги киянам «Call-центр» стали приходити скарги від жителів віддалених районів на незручності від поселення циганських таборів.

Найбільше таких скарг на Троєщині. Мешканці проспекту Володимира Маяковського, вул.Райдужна і вул.Чигоріна стурбовані систематичними порушеннями громадського порядку представниками циганських таборів на Воскресенських садах. Цигани грабують двори мешканців приватних будинків, крадуть будматеріали, з яких роблять собі житла і розповсюджують антисанітарію, розпалюють великі багаття в лісовій смузі.

На Святошино роми розмістили свій табір у лісі неподалік вул. Малінскої. Там вони грабують дачні ділянки і займаються шахрайством в громадському транспорті. Схожі скарги і у жителів Повітрофлотського проспекту і проспекту Перемоги.

Київська міліція вже навідувалася спільно з КМДА з рейдом на дачні ділянки в Дніпровському районі. Циган виявили в нежитлових дачних будинках. Майже всі мали паспорти з пропискою в Закарпатській області. Одного з них, 20-річного хлопця, співробітники УМВС затримали за розбій і пограбування.

Правоохоронці радять громадян не вступати в контакти з ромами, адже майже кожна така розмова закінчується шахрайством.

Так, УМВС України на своєму сайті дає поради, як уберегти себе від біди. Найголовніше – не піддаватися, коли у ваш будинок намагаються зайти цигани під різними приводами: напитися води, переповити дитину, поміняти гроші, попросити їжу та одяг. Зазвичай, поки співчуваючі і добрі люди шукають щось для «знедолених» циган, шахраї починають орудувати в приміщенні, беручи все, що має хоч якусь цінність.

Не можна однозначно сказати, яка категорія людей найчастіше попадається на гачок шахраїв. Але зазвичай цигани обирають собі в жертву довірливих і простодушних громадян, яких легко ввести в оману і переконати в існуванні страшної порчі, яку терміново потрібно зняти.

За матеріалами Київпрес

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: