Інвестиції в антикваріат

Років 40-50 тому антикваріат зазвичай купували колекціонери — справжні поціновувачі давнього мистецтва. Зараз все частіше старовинні речі в масовому порядку скуповують інші люди — інвестори.

Пікассо «Хлопчик з трубкою»

Купуючи ту чи іншу древню штучку, вони вичікують до тих пір, поки її вартість зросте в рази, а потім продають — прибуток від подібних операцій дуже високий, тому що по ряду експертних оцінок ціни на антикваріат ростуть у середньому на двадцять відсотків щорічно. Наприклад, картина Пікассо «Хлопчик з трубкою»була продана в 1952 році всього за 30 тис. доларів, а вже в 2004 на аукціоні за неї виклали аж цілих 104 млн. доларів.

Основна проблема ринку антикваріату — це наявність на ньому колосального числа підробленої продукції. Для того щоб уникнути хитро розставлених мереж шахраїв, предмети старовини слід купувати виключно у спеціалізованих салонах, де, перш ніж виставити стародавню річ на продаж, проводять її ретельне дослідження на відповідність дійсності. У Росії найбільша кількість контрафакту серед антикваріату спостерігається у світі нумізматики — фахівці констатують факт, що говорить про те, що близько 60-70% всіх старовинних монет на вітчизняному ринку — підробка. Складніше всього виготовити копії старовинних книг, а також виробів з фарфору, але це зовсім не означає, що їх не слід перевіряти.

На сьогоднішній день найбільш перспективний напрямок для інвесторів — ринок старовинної зброї. Тут деякі рідкісні екземпляри дорожчають на 15-20 відсотків в рік. Особливою популярністю користуються шпаги, шаблі і пістолети, виготовлені в середині XIX століття. Вартість антикварних предметів зброї починається від однієї тисячі доларів (за простенький кинджал) до кількох сотень тисяч доларів (наприклад, за зброю 1812 року, яка останнім часом особливо цінується).

У старовинні ювелірні прикраси інвестори зазвичай не поспішають вкладати свої кошти, оскільки дана ринкова категорія найменш прибуткова. До того ж тут великі і ризики — ціна на товар після купівлі може різко впасти, оскільки мода на прикраси з благородних металів і каменів дуже примхлива і її настрій змінюється щодня.

Інвестування в антикваріат — це надійний спосіб зберегти свої фінансові заощадження. Крім того, процес придбання старовинних предметів мистецтва несе в собі великий емоційний заряд позитивної енергії, що також важливо. Перш ніж починати перші кроки в цьому світі старожитностей, слід проконсультуватися з фахівцями-мистецтвознавцями. Вони напевно знають особливості і тенденції сучасного ринку і зможуть дати слушні поради.

За матеріалами Вкурсе.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: