5 порад продавцям житла

Продаж житлової нерухомості – трудомісткий процес, що вимагає знання специфіки ринку, юридичних тонкощів і особливостей житлового законодавства. Експерти компанії Penny Lane Realty – провідного оператора на ринку житлової і комерційної нерухомості – склали посібник для тих, хто хоче продати квартиру. Ці 5 порад допоможуть кожному не тільки безпечно провести операцію, але і виручити максимум коштів.

1. Зберіть необхідну для продажу пакет документів

Для купівлі-продажу квартири досить паспорта і самого договору купівлі-продажу. А от для реєстрації цього договору та, відповідно, переходу прав власності, потрібен значний пакет документів, частина яких можна зібрати заздалегідь. Це значно прискорить процес продажу. До таких документів належать:

– виписка з будинкової книги (вчіть, що термін її дії – один місяць),

– довідка з БТІ, що включає в себе кадастровий паспорт, поверховий план і експлікацію (якщо квартира була у власності продавця понад 5 років, то реєстратор може зажадати ці документи, якщо менше 5 років, то вони не знадобиться)

– довідка про відсутність заборгованості по ЖКГ (безпосередньо для реєстрації угоди вона не знадобиться, але в будь-якому випадку даний документ потрібно буде надати покупцеві).

2. Виберіть спосіб продажу: самостійно або через ріелторів

Професійні агентства нерухомості, звичайно, забезпечать вирішення всіх ваших питань, пов’язаних з продажем житла. Особливо це важливо, якщо майбутня угода – альтернативна, тобто замість старої квартири ви купуєте нову. Або коли необхідно провести додаткові паперові роботи: відновити загублені правовстановлюючі документи, оформити спадщину, зняти з квартири обтяження.

Якщо ж вам потрібно просто продати, то покупця ви можете шукати і самостійно. Однак приготуйтеся, що це може зайняти більше часу. «Але оформляти договір купівлі-продажу слід все ж через досвідчених брокерів та юристів», – додає О.Зиминський, директор департаменту продажів елітної нерухомості компанії Penny Lane Realty.

3. Налаштуйте клієнта на позитивні емоції при першому перегляді квартири

Щоб квартира продавалася швидше, вона повинна викликати у людини позитивні емоції. У міру можливості позитивні відчуття повинні торкатися всіх почуття клієнта – зір, слух, нюх, смак, дотик.

З впливом на зір все гранично зрозуміло: брудна і неприбрана квартира ніяк не сприяє бажанню клієнта підписатися під договором купівлі-продажу. І навпаки: дорогий ремонт і красиві меблі, чистота і порядок завжди викликають бажання придбати такий затишний будинок. «Завжди добре виглядаюча квартира, залита сонячним світлом, – зауважує Олександр Зиминский. – Однак при природному освітленні стає видно всі будівельні та ремонтні «огріхи» – тріщинки на стінах і стелі, який відійшов плінтус і т.д. Тому, якщо ви плануєте показувати квартиру в денний час, необхідно завчасно усунути всі дрібні недоробки. Завжди сприятливо впливають образи щасливої ​​пари і дітей. Тому у вітальні можна поставити пару фотографій в дорогих красивих рамках – якщо продажу і не допоможе, то не завадить, точно».

Другий за важливістю чинник – вплив на нюх. Неприємні запахи відбивають бажання не те, щоб купити, а просто зайти в таку квартиру. Абсолютно неприпустимі кухонні запахи – капусти або смаженої картоплі, запах старих речей з бабусиної шафи, нафталіну. Більшість психологів сходяться на думці, що завжди сприятливо на клієнта діє запах дорогої свіжозвареної кави, ванілі та кориці, аромат живих квітів або апельсинового масла в арома-лампі. Але з іншими ароматичними засобами краще все-таки не експериментувати. По-перше, як усім відомо, на смак і колір товариша немає, а по-друге, у клієнта може бути банальна алергія на запах.

Що стосується впливу на дотик, то допомогти продажу квартири може наявність зі смаком підібраного текстилю – красиві м’які пледи, пухнасті накидки на кріслах роблять будь-яку квартиру тепліше і затишніше. Особливо цей вплив помітно, якщо покази йдуть восени або взимку і за вікном йде дощ або колючий сніг.

Слухати про всі достоїнства квартири клієнту, безумовно, буде приємніше за чашкою кави. Якщо у вас є десять хвилин для приготування ароматного напою, то краще не нехтувати цим.

4. При необхідності зробіть косметичний ремонт квартири та / або під’їзду

Далеко не завжди варто проводити повноцінний капітальний ремонт при продажу об’єкта. Якщо житло і без ремонту виглядає чистим і доглянутим, сантехніка та проводка знаходяться в задовільному стані, то робити ремонт просто недоцільно.

Ситуація змінюється, якщо квартира потребує капітального ремонту з заміною рам, настилом підлоги, вирівнюванням стін. Зазвичай вартість робіт включають в ціну житла при подальшому продажі. При цьому не можна сказати, що це збільшує ціну об’єкта. Націнка лише покриває витрати на проведення ремонту. Отримати додаткову суму зверху навряд чи вдасться, адже вартість в цьому випадку виявиться завищеною і покупця буде знайти проблематично.

«Робити косметичний ремонт замість капітального ми б не радили, – говорить Олександр Зиминский. – Обрана обробка може не влаштувати майбутнього покупця, і він буде її міняти. Крім того, приховати проблеми з комунікаціями або старі віконні рами таким чином не вийде. А значить на ціну квартири «косметикою» вплинути неможливо ».

Найпростіше продавати житло в початковому стані, виконавши лише передпродажну підготовку. Ціна в цьому випадку буде адекватною для всіх, але власник не втратить час, а покупець отримає квартиру, яку зможе переробити під себе. Краще зверніть увагу на стан будинку і під’їзної групи. Як не дивно, інвестиції в парадну можуть позитивним чином відбитися на ціні і швидкості продажу квартири. Пов’язано це з тим, що людина, зазвичай, купує порожню квартиру з наміром зробити там ремонт. Витрачатися ж на реконструкцію під’їзду він не планує. Найпростіше, що можна зробити – вимити свій поверх і вхідну групу, пофарбувати двері, що ведуть в під’їзд, замінити непрацюючі лампочки і розставити квіти.

5. Остерігайтеся шахраїв

Щоб не стати жертвою шахраїв, слід уважно поставитися до потенційних покупців. Продаж квартири означає отримання великої суми грошей. І навіть дрібна помилка може призвести до неприємних наслідків, які потім доведеться вирішувати в судовому порядку. «Дотримуйтесь елементарних заходів безпеки: все потрібно оформляти документально, уникаючи усних домовленостей, документи на квартиру не варто передавати в чужі руки на тривалий термін, – резюмує О.Зиминський. – Не варто довіряти тим, хто пропонує більшу суму коштів в обмін на сумнівні пропозиції або відстрочку платежу, за винятком випадків оформлення кредиту через банк».

За матеріалами zagorodna.com

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: