Вчительку розшукує міліція

Як раніше повідомляли деякі ЗМІ, у селі Прилипче Заставнівського району колишній місцевий священик Олег Попов, якого за розкольницькі дії позбавили сану, організував релігійну секту («Цілитель» згубив матір трьох дітей», «МБ», №32 від 24.03.2011). Проти нього виступила сільська громада, бо тут відбуваються нічні походи учасників відправ, оселилися якісь люди у чернечому одязі, які наводять страх на дітлашню.

А мешканка одного із сіл Глибоцького району Марія М. звернулася до нас по допомогу: «Моя дочка – вчителька. Якось побувала у цьому селі, і її ніби підмінили: їздить туди на вечірні відправи, вранці повертається. Стверджує, що там свята земля, що там поховані Іван Грозний, княгиня Ольга та російський цар Микола. Я була у Прилипчому, хотіла забрати дочку. Однак послушники ледь мене не побили. Враження, що вони зомбовані».

А днями пані Марія знову навідалася до редакції.

– Знаєте, моя дочка вже чотири місяці, як зникла з дому, – розповідає жінка. – Пішла і сказала сусідці, що більше додому не повернеться. Ще до цього мені говорила, що хоче до «раю», що отець Олег – свята людина. Коли ж Оксана зникла, я звернулася по допомогу до начальника УМВС в області Миколи Харабари. Генерал телефонував до підлеглих у Заставну, бо я вважаю, що моя дочка потрапила у тенета до секти, яка називає себе «Свята Русь». Міліціонери побували у монастирі, але дочку там не знайшли. Я теж туди їздила, однак безуспішно. Так і не знаю, де нині перебуває моя дитина, чи жива вона. Мобільні телефони і документи вона залишила вдома. Де її шукати, не знаю. Зверталася по допомогу до прокуратури, голови ОДА. Однак досі Оксану не можемо знайти. Але я не впадаю у відчай, буду боротися за дочку, доки не знайду її. А їй лише 28 років, могла би вийти заміж, народити мені онуків. Натомість подалася у «віру».

А ось відповідь із підписом голови Заставнівської РДА Василя Копчука пані Марії та відділу роботи зі зверненнями громадян ОДА: «У селі Прилипче розташована Свято-Успенська церква. На її території знаходиться житловий будинок під назвою «Келарія». Протягом останніх десяти років у цій церкві здійснював богослужіння священик Олег Попов. Нині він мешкає у житловому будинку «Келарія», який належить храму. З 2008 року до церкви приїжджають люди різних національностей та віросповідань, які потребують від священика Попова духовної допомоги та яким він дозволяє переночувати та відпочити у житловому будинку «Келарія»… У червні 2010 року жителі села виступили проти того, щоби Попов здійснював богослужіння із приїжджими громадянами. Приміщення «Келарії» зареєстровано як філію благодійної організації «Свята Русь». Восьмого квітня до РВВС із заявою звернулася жителька Марія М., яка попросила перевірити БГО «Свята Русь», вважаючи, що її дочку Оксану втягнули у цю організацію та утримують там. Громадяни, які мешкають у «Келарії», пояснили, що Оксани там немає, востаннє її бачили два тижні тому. Тому прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно Олега Попова за відсутністю в його діях складу злочину».

За матеріалами molbuk.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: