Компанія Google видалила з пошукових результатів 11 мільйонів сайтів

Google видалила дані про більш ніж 11 млн сайтів, розташованих в доменній зоні Co.cc, зіславшись на те, що даний домен майже цілком складається з спамерських та шахрайських проектів.

Зазначимо, що домен. Co.cc не є офіційно вповноваженим доменом другого рівня, як. Co.uk або. Msk.ru. Даний домен належить корейській компанії, яка розпоряджається ним на власний розсуд.

На практиці, ця компанія пропонує безкоштовний хостинг в обмін на рекламу. Де-факто така схема в переважній більшості випадків використовується шахраями, хакерами і спамерами. У Google говорять, що провели аналіз Co.cc і прийшли до висновку про те, що тут значна частина сайтів належить сумнівним власникам, обслуговує спам-проекти, або просто є низькоякісними сайтами, що копіюють чужий контент для нагону трафіку.

В офіційному блозі Google у зв’язку з фактом видалення Co.cc сайтів говориться, що видалення даних про відповідні проекти дозволить захистити користувачів. Метт Каттс, глава Google Web Spam Team, каже, що в цій зоні відзначається масова реєстрація доменів для фішингових атак. За даними Anti-Phishing Working Group, у другій половині 2010 року в цій зоні було відзначено майже 5000 шахрайських проектів.

Всього в Co.cc значиться 11383736 млн. доменів, які зареєстровані на 5731278 користувача облікового запису. З урахуванням статистики по іншим зонам, можна констатувати, що зона Co.cc втричі більше зони Ru, а також більше Org і Uk разом узятих.

Формально домен Cc належить Кокосовим островам – невеликий території в Індійському океані, що знаходиться під юрисдикцією Австралії.

У Google говорять, що звичайні домени Cc як і раніше знаходяться в пошуковому індексі google.com і компанія продовжує працювати з ними.

За матеріалами: cybersecurity.ru

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: