Українці все інтенсивніше судяться з колекторами

У Вінницькій області вже є рішення суду, що зобов’язує керівника колекторської компанії не лише вибачитися, але і виплатити 50 тисяч гривень морального збитку.

Вони поплатилися за те, що протягом року тероризували людину по телефону, змушуючи повернути борг у 36 гивень, який той не визнавав. У результаті у боржника не витримало серце, і він потрапив в лікарню.

Спілкування з колекторами часто закінчується і летальними результатами. Як стверджують представники громадських організацій, через неможливість погасити узятий кредит число самогубств вже перевищило 100 осіб.

На думку юристів, на грані в першу чергу опиняються люди, які втратили через кредити єдине житло.

Серед незаконних методів, які можуть використати колектори: залякування по телефону (нічні дзвінки, тиск на родичів), можуть почати тиснути на керівництво на роботі.

У таких випадках юристи радять звернутися в правоохоронні органи і поскаржитися у банк (там можуть не знати, якими методами вибивають борги). А якщо пропонують заплатити меншу суму, обіцяючи розв’язати проблему з фінустановою, краще перевірити ще раз у банку, щоб не попастися шахраям.

Банкіри запевняють, що зараз колектори активізувалися, оскільки залишилися лише найпроблемніші випадки.

За матеріалами kyivpost.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: