У Києві в пластикових пляшках продавали воду з-під крана

Половина виробників розфасованої води столиці не витримали прокурорської перевірки. У пляшках продається вода, яка не відповідає жодним санітарним нормам.

У Києві викрили підпільний цех із розфасовки води з-під крана в пластикові пляшки. Фальшивої “чистої води” продали щонайменше три мільйони літрів.

Лише в Дарницькому районі Києва з п’яти перевірених свердловин, розташованих на територіях підприємств, всі п’ять були закриті: або вода неякісна, або помпіруют її незаконно.

Загалом половина виробників води столиці не витримали прокурорської перевірки. Відсутність у воді обіцяного на упаковці мінерального складу – це півбіди, така вода, кажуть фахівці, принаймні не шкідлива. Однак у багатьох пляшках продається вода, яка не відповідає жодним санітарним нормам.

“Тара не витримує ніякої критики – вона не проходила санітарну обробку, отже і вода, яка розливалася, отримала негативні санітарні висновки”, – розповів заступник прокурора Києва Максим Могильницький.

Ще більш категоричний у своїх висновках директор Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А. Думанського Владислав Гончарук. На його думку, вся фасована вода токсична, не кажучи вже про підробки. У своїй лабораторії він перевіряв розфасовану воду – результат не на користь її прихильників, повідомляє ТСН.

“Говорити про відповідність води безглуздо, це прекрасно знають всі виробники, і тому в будь-яку тару можуть заливати все, що завгодно, і люди будуть хворіти. Як проконтролювати, коли немає певного стандарту? Все це безглуздо”, – переконаний академік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: