Шахрайства із довіреностями на авто, або авто за довіренністю краще не купувати

За генеральною довіреністю автомобіль краще не купувати і не продавати. Фахівці кажуть: врешті-решт можна залишитися без авто. Шахраї вигадують найрізноманітніші варіанти, як обікрасти довірливих клієнтів.

Найпоширеніший спосіб – оформлення тільки частини необхідних документів на транспортний засіб. Купити машину за генеральною довіреністю і відразу її втратити. Таке цілком можливо. А все через техпаспорт. У документі залишається вписане прізвище першого власника. Якщо він захоче повернути транспортний засіб собі, покупцю доведеться доводити, що все законно – і гроші заплатили. Шахраям є де розгулятися.

“Ви можете піти до нотаріуса написати листа про те, що ви цю довіреність відмінили, а потім вимагати це авто, або просто забрати його. Або вимагати його в судовому порядку як такий, що знаходиться в чужому незаконному володінні”, – дає поради на Олександр Покутній, адвокат.

Утім, фінансово обпектись можна і на передачі авто за генеральною довіреністю. Особливо якщо це стосується виплати страховки після ДТП, а точніше – франшизи. “Тобто,сьогодні, якщо цей власник продав за генеральною довіреністю, ризик того, що до нього будуть пред’являти позов є, і це логічно. Бо він власник”, – Олександр Завада, Президент Української Федерації убезпечення.

Тож фахівці кажуть: найкраще купувати автомобіль уже знятий з обліку. Та й продавати потрібно після повного переоформлення документів, повідомляє УБР.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: